Vítězství U19 nad Českými Budějovicemi, rozhodl Palivec | SK Slavia Praha

Vítězství U19 nad Českými Budějovicemi, rozhodl Palivec

1:0
(1:0)
8. kolo, 28. 9. 2024, Xaverov
SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice
Slávistům se podařilo zakončit anglický týden vítězně. Napínavé utkání s Českými Budějovicemi rozhodly skvělé zákroky brankáře Jovanoskiho a gól o který se postaral Jáchym Palivec.

V úvodním dějství měli míč na svých kopačkách častěji domácí hráči. Dobývání obranného bloku však neslo riziko rychlých protiútoků Jihočechů.

Třikrát musel po nebezpečných střelách v pokutovém území vytáhnout skvělé zákroky gólman Slavie Jovanoski.

Hráče Dynama zachránila ve 22. minutě od inkasování branková konstrukce. Po dobře rozehraném rohovém kopu se k nástřelu odhodlal Korenc. Míč vyskočil příhodně pro Kohouta, který nůžkami trefil pouze břevno.

Slávistický útočník se dostal i k dalšímu pohotovému zakončení. Po centru z pravého křídla však jeho dorážka skončila těsně vedle tyče.

Z poslední akce prvního poločasu přišel první gól sešívaných. Průnikovou přihrávku doběhl Pawlik, poslal míč před branku kde ho lehce a příhodně tečoval Kohout pro na zadní tyči skluzujícího Jáchyma Palivce, který trefil odkrytou branku - 1:0.

Šanci na vyrovnání měli hosté v 75. minutě. Únik po levém křídle doběhl kapitán Beran a ve skluzu zabránil v přihrávce do malého vápna.

Branková konstrukce opět zvonila za brankářem Budějovic hned z další útočné akce červenobílých. Pikolon přebral míč na středu hřiště, navedl si ho na svou silnější pravou nohu, ale mířil jen do bližší tyče.

Další nebezpečí před Jovanoskim přišlo po nepovedeném odkopu obránců. Útočník Dynama ale volejem z prvního doteku minul branku.

Hosté se tlačili za vyrovnáním a tak přišla možnost rychlého protiútoku pro Slavii. V poslední akci utkání si Kolářík na půlce všiml vysoce postaveného Volka, ale jeho pokus o lob z dálky stihl brankář doběhnout.

Slávisté udrželi vedení, porazili Dynamo České Budějovice 1:0 a získali důležité tři body do tabulky.

Další utkání čeká mládežníky v pátek 4. října na Dukle Praha.

Hodnocení hlavního trenéra U19 Jaroslava Machače: „Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali vítězství. Sice nejtěsnějšího, ale jsme za něj nesmírně rádi. Z týmu bylo vidět odhodlání a touha to zlomit. Vítězství se nerodilo lehce. I dnes jsme si dokázali vypracovat spoustu šancí, jenže jsme nezachovali při jejich řešení klid. Prosadili jsme se až po skvěle sehrané akci dobrým zavřením Palivce. I hosté měli šance po standardkách nebo z rychlých brejků. My více drželi míč, tvořili, hráli do plných a vytvořili si další šance. Zvonilo břevno i tyč, ale druhý gól nepřišel. V závěru utkání jsme těsné vedení spíše ubránili.“