Drama v Istanbulu. V poslední vteřině vyrovnala Košíková | SK Slavia Praha

Drama v Istanbulu. V poslední vteřině vyrovnala Košíková

2:2
(0:0)
2. předkolo, 19. 9. 2024, Necmi Kadioglu Stadium
Galatasaray - SK Slavia Praha
Do poslední vteřiny! Slávistky vezou z Istanbulu nadějnou remízu 2:2 potom, co Kristína Košíková vyrovnala z poslední akce zápasu. Rozhodne se ve středu v Edenu.

Úvodní utkání 2. předkola Ligy mistryň proti tureckým mistryním se odehrálo na stadionu Istanbulsporu, kde v posledních dvou sezonách působil slávistům dobře známý Simon Deli. Trenér Jiří Vágner vedl sešívané ve své vůbec první evropské bitvě.

Slávistky odstartovaly aktivně, což vyústilo v trojici rohových kopů, žádné zakončení se ale neujalo a poprvé se ozvaly domácí, po standardní situaci nebezpečně hlavičkovala Stašková, její pokus ale pohotově zlikvidovala Bára Votíková, která si Ligu mistryň v sešívaném zahrála po téměř čtyřech letech, na návrat na evropskou scénu v týmu svého srce čekala 1379 dní.

Následný rychlý brejk po přihrávce Svitkové zakončila Krejčiříková z úhlu těsně vedle levé tyče branky domácích. Pak znovu musela do akce Votíková před kterou se dostala osamocená spoluhráčka z národního týmu Stašková, pohotovým výběhem ale její velkou šanci zmařila.

Ještě před přestávkou si slávistky vypracovaly několik příležitostí, ale závěr prvního dějství se nesl hlavně v bojovném duchu, za ostré zákroky byly napomínány Bartovičová a Svitková. O přestávce tak trval nerozhodný stav.

Po pauze už to ale Staškové vyšlo, po rychlém brejku si poradila se samostatným únikem a dostala domácí do vedení. V 66. minutě bylo ještě hůř, po rychlé akci se znovu prosadila Stašková, která před brankou uklidila do sítě centr střídající Diallo.

Velkou šanci na snížení měla po rohovém kopu Kristína Košíková, na zadní tyči ale minula odkrytou síť. V 76. minutě se konečně radovaly hráčky Slavie, rohový kop Mari Annest s pomocí teče dostala do sítě Tereza Szewieczková a dala naději svým spoluhráčkám – 1:2.

A slávistky ještě neřekli poslední slovo, v závěrečném tlaku, kdy domácí hráčky kouskovaly hru se k přímému kopu postavila kapitánka Diana Bartovičová a přesným centrem našla Kristínu Košíkovou, která dalším gólem v nastavení dala vzpomenout na svůj podobný kousek v loňské skupinové fázi proti Lyonu.

Její gólová hlavička bylo to úplně poslední, co se v utkání stalo, sláviscky heroicky vyrovnaly z 0:2 na 2:2. Rozhodne v Praze. Doma v Edenu ve středu 25. září od 18:00. Vstupenky jsou v prodeji, děti a ženy mají vstup zdarma.