Třetí vítězství v řadě pro U17. Slávisté přehráli Brno | SK Slavia Praha

Třetí vítězství v řadě pro U17. Slávisté přehráli Brno

3:1
(3:0)
6. kolo, 14. 9. 2024, Eden
SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno
Po reprezentačních povinnostech se slávisté vrátili vítězně do ligové soutěže. V prvním poločase se gólově prosadili střelci Petr Potměšil a dvakrát Matouš Srb. Sešívaní po přestávce udrželi svůj náskok, vyhráli v Edenu 3:1 a vévodí lize mladších dorostenců.

Herní převahu, kterou měli mládežníci od úvodního hvizdu, poprvé zužitkovali v 27. minutě. Průnikovou přihrávku si zpracoval na pravém křídle Petr Potměšil, prohnal se kolem obránce a balón trefil nechytatelně pod břevno - 1:0.

Vedení navýšil ve 35. minutě Matouš Srb, který po velkém závaru sešívaných dorazil míč hlavou do prázdné branky - 2:0.

Další branka mládežníků přišla těsně před přestávkou. Podruhé se trefil Matouš Srb, když hlavičkou zakončil milimetrový centr z pravého křídla do protipohybu brankáře - 3:0.

Hosté snížili ve druhém poločase. Skákavý míč si v 65. minutě zpracoval před pokutovým územím Eric Pernica, využil podklouznutí obránce a po zemi svou akci zakončil mimo dosah Paara - 1:3.

Ve zbývajících minutách si slávisté pohlídali své vedení a v útoku se ještě pokoušeli o navýšení. Překonat obranu soupeře už se hráčům ani na jedné straně nepodařilo a všechny body tak zůstaly v Praze.

Po vítězství 3:1 slávisté i díky lepšímu skóre aktuálně vévodí ligové tabulce.

V dalším kole vyzve červenobílé Baník Ostrava v sobotu 21. září na hřišti soupeře.

Hodnocení hlavního trenéra U17 Milana Titěry: „Další utkání s týmem z čela soutěže dopadlo jednoznačně v náš prospěch. Zejména první poločas jsme soupeře téměř nepouštěli na naši polovinu a dominovali ve všech činnostech. Naši převahu jsme zhodnotili třemi brankami. Dnes jsme byli také velmi dobří v defenzivě a ovládali střed hřiště.“