2:2
(1:0)
9. kolo, 4. 10. 2024, Satalice
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Malé pražské derby se pro sešívané nevyvíjelo dobře a prohrávali od dvě branky. Zlepšený výkon ve druhém poločase potvrdili gólově Dan Kohout a Josef Kolářík. Slávisté remizovali s Duklou 2:2 i díky skvělým zákrokům brankáře Jovanoskiho.

V úvodu utkání měli míč na svých kopačkách častěji hráči Dukly, kteří se přizpůsobili těžkému terénu. Nerovné hřiště dělalo problémy sešívaným zejména v kombinaci. Z nepřesností pramenily ztráty a protiútoky soupeře, které musela likvidovat obrana a Jovanoski.

Slávistický brankář měl první vážnější zákrok po prudké střele z rohu pokutového území. Jovanoski skvěle zareagoval a vytěsnil míč na roh.

Domácí se dostali do vedení v 27. minutě. Po nedůrazu na levém křídle a přízemním centru se míč dostal k na zadní tyči nehlídanému Jaroslavu Korbelovi, který zakončil do odkryté sítě - 1:0.

Šanci vyrovnat měl ve 27. minutě Josef Kolářík. Po faulu na Pikolona převzal při výhodě míč, ale jeho rána na zadní tyč šla těsně nad.

Dukla odskočila po přestávce v 68. minutě. Vysoký míč za obranu si doběhl Filip Skalník a hlavou přeloboval vybíhajícího brankáře sešívaných - 2:0.

Kontaktní branka Slavie přišla záhy. V 71. minutě Herák nastřelil míč před branku, ten se odrazil k Danu Kohoutovi, který podstřelil gólmana - 2:1.

Zlepšený výkon ve druhé půli červenobílí potvrdili vyrovnávací brankou v 78. minutě. Na rychle rozehraný roh si vyskočil nehlídaný Josef Kolářík a nedal Baštovi šanci - 2:2.

Oba celky chtěly získat utkání na svou stranu a v závěru se hrálo nahoru dolu. Poslední šanci měli domácí, ale proti přihrávce přes celé pokutové území se Jovanoski stihl přesunout, vytáhl skvělý zákrok a uzavřel zápas remízovým skóre 2:2.

Mládežníky teď čeká reprezentační přestávka. Na další kolo vyrazí slávisté 19. října do Jihlavy.

Hodnocení hlavního trenéra U19 Jaroslava Machače: „Sehráli jsme utkání dvou rozdílných poločasů proti hodně motivovanému a intenzivnímu soupeři na velice těžkém terénu. Na fyzičnost v první půli vsadil jen soupeř, oproti nám hrál s větším zápalem, zaujetím, bojovností, intenzitou a větší náročností. Domácí hráli dlouhé míče, které sbírali a byli nebezpeční v poslední třetině hřiště. My jsme se nechtěli umazat, srážet se, a proto jsme prohrávali. Vše jsme si vysvětlili a dali si plán do druhého poločasu, který jsme plnili. Bylo nás plné hřiště, měli jsme emoce a i po gólu na 2:0 nepřišel pád do depresí, ale rychlý kontaktní gól a nakonec i vyrovnání. Byli jsme zpátky ve hře o tři body, které ovšem chtěla i Dukla a hrálo se až do konce vabank.“