B-tým: Domácí dělba bodů s Prostějovem | SK Slavia Praha

2:2
(1:1)
8. kolo, 1. 9. 2024, Radotín
SK Slavia Praha B - 1.SK Prostějov
Sedmým soupeřem našeho béčka ve druhé lize byl v Radotíně tentokrát Prostějov. Hosté šli tečovanou střelou do vedení, sešívaní díky trefám Daniela Touly a Davida Mikulandy skóre otočili. Prostějov nakonec dokázal srovnat na konečných 2:2.

Béčko začalo zápas aktivně a od úvodu přilétlo do vápna několik dobrých centrů. Po jednom z nich se do zakončení dostal Dominik Pech, tísněný ale nedokázal zakončit mezi tři tyče. Z velmi dobré pozice hlavičkoval ve 14. minutě po rohovém kopu Karla Belžíka Matěj Zachoval, zakončení našeho krajního obránce jen o malý kousek minulo branku.

Ve 21. minutě pak měl další dobrou šanci Matěj Zachoval, kterého tentokrát našel před brankou Dominik Pech. Tentokrát pálil Matěj Zachoval nad branku. Dobrou šanci měli také hosté, po centru ze strany hlavičkoval Bartolomeu nad. O malou chvíli pálil ostře Lahodný, Ondřej Kolář ale vytáhl dobrý zákrok, kterým udržel stav utkání na 0:0.

Pěkný protiútok předvedli slávisté ve 38. minutě, brejk nakonec zakončil technickou ranou David Mikulanda, jeho střelu brankář hostů vytáhl na roh. Jako první šli do vedení hosté. Lahodný napřáhl z dálky, jeho střela byla tečovaná a skončila za zády Ondřeje Koláře.

Slávisté ale dokázali ještě do poločasu srovnat. David Mikulanda a Matěj Zachoval roztočili na levé straně slušný kolotoč, následně přišel centr do vápna, který krásně sklepnul před odkrytou branku Jan Trédl. Míč do odkryté branky v poklidu doklepl Daniel Toula.

Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Vstup do druhého poločasu se sešívaným povedl na výbornou. Dominik Pech napřáhl zpoza vápna, jeho prudkou střelu, která by ale nemířila mezi tři tyče, dokázal pohotově tečovat do branky David Mikulanda – 2:1!

Na druhé straně si pěknou střelu z voleje připsal Matoušek, povedeným zákrokem jeho snahu o srovnání skóre ale zhatil Ondřej Kolář. Hosté se nakonec dočkali srovnání v 72. minutě. Po skrumáži ve vápně sešívaných a několika odrazech se do zakončení dostal Matoušek, který prudkou ranou vyrovnal na 2:2.

V závěru se ještě do dobré příležitosti dostal Jan Trédl, v dobré pozici ale pálil nad branku.

Slávistické béčko si tak s Prostějovem po remíze 2:2 body rozdělilo.

Další utkání čeká na B-tým po reprezentační pauze, 13. září od 18:00 naskočí rezerva ve Vlašimi.