B-tým: Po dvou výhrách bez bodu, béčko nestačilo na Chrudim | SK Slavia Praha

B-tým: Po dvou výhrách bez bodu, béčko nestačilo na Chrudim

0:1
(0:1)
4. kolo, 4. 8. 2024, Radotín
SK Slavia Praha B - MFK Chrudim
Čtvrtým soupeřem B-týmu v novém ročníku druhé ligy byla Chrudim. Jediná branka utkání padla v Radotíně ve 40. minutě, kterou Látal rozhodl o výhře hostů z Chrudimi.

Do druhého domácího duelu ve druhé lize vstoupilo béčko Slavie v sestavě, která zůstala oproti vítěznému zápasu v Líšni bez změny.

První nebezpečnou střelu si připsal hostující Hrubeš, jehož tečovaná rána ale skončila mimo branku. Na druhé straně pak po prodloužení Samuela Pikolona směřoval za míčem Štěpán Beran, vše ale včasným vyběhnutím zhatil brankář Šerák.

V další příležitosti si oba hráči role vyměnili. Samule Pikolon centroval do vápna, Štěpán Beran ale na míč jen těsně nedosáhl. Další ostrý centr Štěpána Berana pak nedokázal z první usměrnit Karel Belžík. Do vedení tak šli jako první hosté z Chrudimi. Slávisté ztratili míč na hranici vápna soupeře a hosté přešli do rychlého protiútoku, Látal dostal přihrávku za obranu a přesným zakončením otevřel skóre zápasu.

Po první půli tak odcházeli do kabin šťastnější hosté z Chrudimi.

Druhý poločas začal dobýváním vápna Chrudimi. V 53. minutě vyslal nebezpečnou ránu z hranice vápna Štěpán Beran, zadní tyč jen o malý kousek minul. Chrudim pak zahrozila z rohového kopu, když hlavičkou zakončoval osamocený Kozojed, míč ale z dobré pozice mezi tři tyče neusměrnil. O malou chvíli později Filip Slavata dobrým zákrokem vytáhl střelu Látala. Velkou příležitost měli slávisté v 78. minutě, kdy pálil Dominik Pech, jeho tečovanou ránu dokázal brankář vyrazit jen před sebe, nakonec těsně před dvojící dobíhajících slávistů na poslední chvíli dokázal skrýt míč ve své náruči.

Sešívaní se tlačili před branku Chrudimi a ta tak měla prostor pro rychlé protiútoky. Jeden z nich dokázal v 87. minutě dobrým zákrokem zastavit Filip Slavata. V 88. minutě pak protlačil míč do sítě Kosek, jeho trefa ale kvůli ofsajdu neplatila. O minutu později pak poslal Matěj Zachoval centr do vápna, který našel přesně Milana Škodu, ten ale z malého vápna nedokázal usměrnit míč mimo dosah brankáře Šeráka.

B-tým už v závěru nedokázal překonat obranu Chrudimi a ze čtvrtého duelu druhé ligy tak odchází bez bodu. Další utkání čeká na náš B-tým příští pondělí 12. 8., kdy v televizním utkání od 17:30 nastoupí na hřišti Vyškova.