B-tým: Hattrick Pikolona přinesl tři body z Líšně | SK Slavia Praha

B-tým: Hattrick Pikolona přinesl tři body z Líšně

0:4
(0:2)
3. kolo, 31. 7. 2024
SK Líšeň - SK Slavia Praha B
Třetím soupeřem béčka v novém ročníku druhé ligy byla Líšeň. Slávisté v obou poločasech zvítězili shodně o dva góly a díky hattricku Samuela Pikolona tak vezou z Brna tři body za výhru 4:0!

První střelecký pokus slávistů si připsal Matěj Žitný, který ale pálil zpoza vápna vedle. V sedmé minutě se ale už Slavia mohla radovat! Jan Trédl si na levé straně nachystal míč na pravačku a krásným centrem našel Samuela Pikolona, útočník sešívaných si centr krásně našel a přesnou hlavičkou otevřel skóre zápasu!

Ve 12. minutě měli slávisté obrovskou příležitost! Dominik Pech krásnou přihrávkou mezi obránce našel rozeběhnutého Karla Belžíka, který ale svůj samostatný postup na brankáře v druhou trefu slávistické rezervy neproměnil.

Na druhou gólovou radost se tak čekalo až do 18. minuty. Slavia rozehrála rohový kop nakrátko, po rychlé kombinaci se k míči ve vápně dostal Dominik Pech, jehož střelu domácí brankář vyrazil. K míči se ale jako první prodral důrazný Jan Trédl, který zvýšil vedení na 2:0.

První větší zákrok si připsal Filip Slavata ve 27. minutě, kdy se mu podařilo skrýt v rukavicích hlavičku domácího Silného. Ve 40. minutě pak pálil zpoza vápna Lutonský, svou střelu ale nasměroval nad břevno. Ve 43. minutě měl velkou příležitost Dominik Pech, který dostal přihrávku za obranu, o malou chvíli dříve byl ale u míče domácí brankář Vajner.

Po první půli tak vedli slávisté v Brně 2:0.

Hned v úvodu druhého poločasu přišla třetí trefa do sítě domácích! Štěpán Beran krásně z jedničky našel rozeběhnutého Samuela Pikolona, který svou samostatný únik zakončil lehkým lobem přes padajícího Vajnera. Hattrick Samuela Pikolona byl dokonán v 56. minutě! Karel Belžík skvěle pronikl do vápna a posunul míč na Samuela Pikolona, který přesným pohotovým zakončením zvýšil vedení béčka už na 4:0.

Krátce po svém příchodu na hřiště se do zakončení dostal Jakub Dufek, ke kterému propadl přetažený rohový kop. Jeho zakončení ale v poslední chvíli obrana zblokovala. V 65. minutě pak zahrozili také domácí, střídající Raab hlavičkoval těsně vedle zadní tyče. O malou chvíli později pálil nad domácí Dziuba.

Samuel Pikolon byl blízko čtvrté trefy v 75. minutě, kdy ho na zadní tyči krásně našel David Mikulanda. Autor hattricku ale svou hlavičku mezi tři tyče neusměrnil. Do dobré pozice se v 78. minutě dostal domácí Vlasák, míč ale mezi tři tyče nenamířil.

Béčko už v závěru pohlídalo výsledek a z Brna tak bere vysokou výhru 4:0! Další zápas odehraje béčko v neděli 4. srpna, kdy na domácí půdě v Radotíně přivítá Chrudim. Přijďte nás podpořit!