B-tým: Derby je naše! Výhru trefil Mikuláš Konečný | SK Slavia Praha

B-tým: Derby je naše! Výhru trefil Mikuláš Konečný

2:1
(1:1)
2. kolo, 28. 7. 2024, Radotín
SK Slavia Praha B - AC Sparta Praha B
Hned ve druhém kole Chance Národní Ligy bylo na programu derby pražských S. Skóre utkání otevřel Elmedin Rama, hosté srovnali z pokutového kopu. Slávisté pak zužitkovali závěrečnou převahu a díky trefě Mikuláše Konečného ovládlo derby!

Hned v první minutě měli slávisté velkou příležitost! Matěj Zachoval našel dlouhou přihrávkou za obranou Elmedina Ramu, který přetlačil obránce a postupoval sám na branku hostů, zakončení ale nasměroval pouze do gólmana.

Další nebezpečnou akci měli červenobílí v 9. minutě. Jakub Dufek nejprve skvěle zabojoval na půlce o míč a postupoval s ním v před, posunul ho vpravo na Karla Belžíka, který svou střelou těsně minul přední tyč.

Ve 21. minutě se už červenobílí mohli radovat! Matěj Zachoval tentokrát vyslal vpřed Štěpána Berana, který unikl svému strážci a pronikl z kraje do vápna. Přihrávka před branku směřovala na Elmedina Ramu, který se dokázal protlačit přes dvojici obránců a nadvakrát uklidil míč do sítě – 1:0!

Hosté dokázali ve 31. minutě srovnat. Tošnar byl faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Okeke.

Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Také druhá půle začala velkou šancí Elmedina Ramy! Toho skvělou přihrávkou našel Matěj Žitný, útočník sešívaných své zakončení směřoval mezi nohy brankáře, kterého ale nepřekonal. Chvíli poté musel ale bohužel Elmedin Rama kvůli zranění střídat, na hřišti ho nahradil Milan Škoda.

V 77. minutě Milan Škoda skvěle zvládl souboj o dlouhou přihrávku a hlavou posunul míč na Daniela Toulu, ten se v pádu snažil přehodit Surovčíka, lob se mu ale nepodařil ideálně a míč tak skončil u brankáře hostí. O malou chvíli později centroval před branku Samuel Pikolon, na jeho ostrý přízemní centr jen o malý kousek nedosáhl Milan Škoda.

Slávisté nakonec byli za svůj tlak odměněni! V 89. minutě Eliáš Piták poslal dlouhý aut do vápna, míč prodloužil Milan Škoda až k Mikulášovi Konečnému, který nekompromisně poslal míč pod břevno!

Béčko už si závěr utkání pohlídalo a ovládlo tak derby!

Další zápas čeká na béčko už ve středu 31. července, kdy cestuje do Brna, kde se změří s Líšní. Výkop je v 17:00!