Ženy dominovaly v přípravě osmi góly | SK Slavia Praha

8:0
(2:0)
přát., 24. 7. 2024, Horní Měcholupy
SK Slavia Praha - MFK Ružomberok
Slávistky vyhrály i ve druhém přípravném utkání, když na domácím hřišti v Horních Měcholupech porazily slovenského vicemistra MFK Ružomberok rozdílem osmi branek. Šestnáctiletá brankářka Gabriela Sobotková si odbyla svůj premiérový start v brance žen Slavie.

Od začátku zápasu byla patrná převaha slávistických fotbalistek. Skóre otevřela Molly McLaughlin a do poločasu navýšila vedení hlavičkou Martina Šurnovská.

„Zápas jsme zvládly dobře. Přestože jsme neproměnily mnoho šancí, podařilo se nám vyhrát, a za branky, které jsem dala jsem určitě velmi ráda. S novými hráčkami se na hřišti stále ještě seznamujeme, ale den ode dne je to lepší,“ těší střelkyni Martinu Šurnovskou.

Ve druhém poločase se fanoušci v Horních Měcholupech dočkali šesti branek do sítě slovenského týmu. Tereza Szewieczková přispěla dvěma góly, stejně jako Molly McLaughlin a Martina Šurnovská, které přidaly své druhé branky v zápase. Dalšími střelkyněmi se staly Tamara Morávková a Marjolen Nekesa. Premiéru v A-týmu žen si odbyla šestnáctiletá brankářka dorostenek Slavie Gabriela Sobotková, která poprvé nastoupila mezi třemi tyčemi.

„Před zápasem jsem samozřejmě cítila nervozitu, jak to bývá před každým utkáním. Jakmile jsem však vkročila na hřiště, veškerý stres ze mě okamžitě spadl. Zákroků jsem měla málo, ale snažila jsem se holkám pomáhat mluvením a korigováním hry. Celkově jsem si zápas moc užila a jsem velmi vděčná za tuto příležitost. Na moji premiéru se přijeli podívat prarodiče z Karlovarského kraje, mamka a pár příbuzných, takže polovina tribuny byla v podstatě moje,“ zhodnotila talentovaná brankářka.