Report ze zápasu Lokomotiva Horní Heršpice vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu Lokomotiva Horní Heršpice vs. SK Slavia Praha"

0:2
(0:0)
3. kolo, 31. 8. 2024, H.Heršpice
Lokomotiva Horní Heršpice - SK Slavia Praha

V prvním poločase na hřišti Lokomotivy Brno se slávistkám nedařilo přetavit své šance v góly, přestože jich bylo několik. Největší příležitost na skórování měla Denisa Veselá, jejíž střelu z malého vápna zablokovala obránkyně Brna.

Na začátku druhého poločasu poslal trenér Jiří Vágner na hřiště novou posilu týmu, Američanku Mariannu Anest, a Terezu Szewieczkovou. Slávistky se začaly čím dál více tlačit na branku soupeřek a v 67. minutě se po rohovém kopu prosadila hlavou Molly McLaughlin, čímž vstřelila svou třetí branku sezony. Dvě minuty před koncem zápasu se v červenobílém dresu poprvé v lize prosadila Barbora Polcarová, která rovněž skórovala hlavou po rohovém kopu.

Myslím, že jsme si ten zápas zkomplikovaly samy. Kdybychom po prvním poločase vedly alespoň 3:0, určitě by se nám hrálo lépe. Nebála jsem se ale, že bychom nedaly gól. Nakonec nám pomohly standardní situace. Z gólu mám radost, jen mě trochu mrzí, že nepřišel dřív, abychom měly více klidu, říká po zápase střelkyně druhé branky Barbora Polcarová.

„Myslím, že jsme si ten zápas zkomplikovaly samy. Kdybychom po prvním poločase vedly alespoň 3:0, určitě by se nám hrálo lépe. Nebála jsem se ale, že bychom nedaly gól. Nakonec nám pomohly standardní situace. Z gólu mám radost, jen mě trochu mrzí, že nepřišel dřív, abychom měly více klidu,“ říká po zápase střelkyně druhé branky Barbora Polcarová.