Výhra žen na úvod přípravy | SK Slavia Praha

1:0
(0:0)
přát., 20. 7. 2024, Horní Měcholupy
SK Slavia Praha - WKS Slask Wroclaw
Slávistky zahájily přípravu na novou sezonu vítězstvím, když na domácím stadionu v Horních Měcholupech porazily polský Śląsk Wrocław. Vítězný gól vstřelila v závěru utkání nejlepší střelkyně minulého ročníku, Marjolen Nekesa.

Úřadující mistryně nastoupily do zápasu bez Diany Bartovičové, Kristíny Košíkové a Martiny Šurnovské, které po reprezentačních povinnostech dostaly volno. Chyběla také Gabriela Šlajsová, která se zotavuje ze zranění kotníku utrpěného v nedávném reprezentačním zápase a bude mimo hru několik týdnů. Fanoušci mohli vidět poprvé ve slávistickém dresu na hřišti Kláru Cvrčkovou, Michaelu Ferencovou, Nadju Stanović, Barboru Polcarovou a chytající Vanesu Jílkovou.

Jediná branka padla v závěru zápasu, kdy se po střele mladé Lucie Kroupová probojovala k míči ve vápně Marjolen Nekesa a pohotově dorazila do branky.

S kapitánskou páskou nastoupila do zápasu letní posila Barbora Polcarová. „Byl to první zápas v novém složení a ještě po reprezentační pauze. Jsem ráda, že jsme do druhého poločasu dokázaly přenést věci, které jsme si řekly o poločase v kabině, a premiéra byla nakonec vítězná. Se zápisným počítám, holky už říkaly, že to bude drahé, za pásku asi ještě dvakrát tolik, ale přesnou částku se teprve dozvím," hodnotí utkání Barbora Polcarová.

Druhé utkání letní přípravy je na programu ve středu 24. července od 14:00 na domácím stadionu v Horních Měcholupech. Vstup na utkání je zdarma.