Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. Galatasaray | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. Galatasaray"

1:2pr
(1:0)
0. kolo, 25. 9. 2024, Eden Arena
SK Slavia Praha - Galatasaray

Úvodní duel v Istanbulu skončil 2:2. Jak to na hlavním stadionu ve středu večer vypadalo? Svěřenkyně Jiřího Vágnera začaly náporem. Po centru z levé strany se k hlavičce dostala Tereza Szewieczková, jen těsně minula levou tyč branky hostí.

V 19. minutě poprvé zahrozily hráčky Galatasaraye, po průnikové přihrávce se za obranu dostala Pineda, nebezpečí pohotovým výběhem vyřešila Barbora Votíková. Ve 25. minutě přišla obrovská šance Kateřiny Svitkové, rychlou akci po centru Lucie Bendové z pravé strany zakončila hlavičkou, proti ale byla připravená turecká brankářka.

O šest minut později už se hráčky Slavie poprvé radovaly, Kristýna Růžičková skvěle prošla po pravém křídle a předložila před branku, kde číhala Molly McLaughlin, po její teči si míč do vlastní branky srazila Karatas - 1:0.

Po povedené první půli do druhého dějství vstoupily lépe hráčky Galatasaray, po centru z pravé strany hlavou srovnala Karabulut1:1. O chvíli později mohlo být ještě hůř, ale překonanou Báru Votíkovou na brankové čáře zastoupila Molly McLaughlin.

V závěru zápasu vytáhla další výborný zákrok Votíková, vyrazila ránu Yalciner z úhlu. Zkraje pětiminutového nastavení dostaly slávistky možnost zajímavého volného přímého kopu, na zadní tyči scházely k zakončení centimetry. V brance neskončilo ani sólo Bartovičové, kapitánka přestřelila branku. Zápas zamířil do prodloužení.

Jako první zahrozily soupeřky, pokus Karabulut se snesl za zadní šibenici. Ve 100. minutě hráčky Galatasaray obrátily vývoj, z bezprostřední blízkosti se prosadila Parlak 1:2. Na startu druhého prodloužení mohly slávistky srovnat, turecká gólmanka závar ustála. Druhý gól nepřinesl ani obrovský závěrečný tlak a roh v poslední vteřině utkání.

Slávistky v letošním roce v pohárové Evropě dohrály.