POSTUP. Výhra i v odvetě s Unionem, rozhodl Jurečka | SK Slavia Praha

POSTUP. Výhra i v odvetě s Unionem, rozhodl Jurečka

0:1
(0:0)
3. předkolo, 13. 8. 2024, Anderlecht Stadium
Royale Union Saint-Gilloise - SK Slavia Praha
Slávisti postupují do play off Ligy mistrů! V odvetě 3. předkola porazili v Bruselu Union SG brankou Václava Jurečky 1:0, domácí duel ovládl výběr Jindřicha Trpišovského 3:1. Soupeřem v boji o základní skupinu nejprestižnější klubové soutěže bude francouzské Lille.

Oproti prvnímu vzájemnému střetnutí doznala úvodní jedenáctka jediné změny, po uplynutí disciplinárního trestu se do obrany vrátil Tomáš Holeš, nahradil Filipa Prebsla.

Sešívaní začali v Lotto Parku, domově Anderlechtu Brusel, náporem, Davidu Zimovi scházely k hlavičce centimetry, odraz míče od Igoha Ogbua skončil nad břevnem, vše na konci páté minuty.

Ve 13. minutě zkusil překvapivou ránu z úhlu Malick Diouf, Moris s problémy vyrážel na roh. Hlavička Rodrígueze po centru Puertase prolétla vysoko nad břevnem. Střet s Ivanem Schranzem odnesl zraněním Diouf, po ošetření pokračoval ve hře. Sedm minut před koncem prvního poločasu hlavičkoval do břevna David, slávisti měli štěstí, do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé půle lapil Puertasovu střelu Kinský, mířila do středu branky. Po hodině hry Ogbu vyřešil nebezpečí po patičce Davida razantním odkopem. V 65. minutě realizační tým Slavie sáhl ke dvojitému střídání, Masopusta nahradil David Douděra, Zafeirise Filip Prebsl.

Kabangův slalom pokutovým územím skončil centrovaným míčem, který sešívaní srazili na roh, defenziva fungovala na jedničku. Zákrok na Tomáše Chorého v pokutovém území rozhodčí jako penaltový neposoudil, pokračovalo se ve hře. V 82. minutě vyběhli do zápasu Václav Jurečka a Jan Bořil, opracováno měli Diouf a Schranz.

O dvě minuty později Chorý vystihl rozehrávku obránců Unionu, přihrál Provodovi, který krásně našel v pokutovém území Václava Jurečku. A nejlepší ligový kanonýr uplynulých dvou sezon neměl problém míč uklidit do protipohybu Morise – 0:1.

Stejným výsledkem i utkání skončilo, poslední minuty si užil i Matěj Jurásek, který vystřídal autora vítězné přihrávky Provoda.

V play off o Ligu mistrů narazí sešívaní na francouzské Lille, které vyřadilo Fenerbahce. První utkání proběhne v úterý 20. srpna na hřišti soupeře od 21:00, domácí odveta v Edenu ve středu 28. srpna rovněž od 21:00.