Vysoké vítězství U17, slávisté porazili Zlín 9:1 | SK Slavia Praha

Vysoké vítězství U17, slávisté porazili Zlín 9:1

9:1
(6:0)
4. kolo, 30. 8. 2024, Xaverov
SK Slavia Praha - FC Zlín
Od prvních minut si šli slávisté za vítězstvím a snahu podpořili i gólově. Na vysokém vítězství 9:1 se podíleli i kanonýr Petr Potměšil a Yaroslav Kozhushko, kteří zapsali po dvou brankách.

Povedený start dorostenců do utkání narušilo zranění Ondřeje Frolíka, kterého v 10. minutě nahradil na hrací ploše Patrik Kubů. O pár desítek vteřin později už ale slávisté vedli. Míč do sítě poslal Jan Drašnar a odstartoval brankový stroj sešívaných - 1:0.

Do přestávky se trefili Tomáš Brázda, Patrik Horváth, Petr Potměšil, Jakub Šmiga i nově příchozí na hřiště Patrik Kubů - 6:0.

Ani ve druhém dějství se mládežníci nezastavili. V 56. minutě vstřelil druhý gól v utkání Petr Potměšil a nedlouho poté se prosadil střídající Yaroslav Kozhusko - 8:0.

Čisté konto slávistům zhatil čestný úspěch soupeře zásluhou Adriána Kozáčka - 8:1.

Poslední slovo ale měli opět sešívaní. Dvojnásobným střelcem se stal i Yaroslav Kozhushko v 67. minutě a uzavřel účet povedeného utkání sešívaných - 9:1.

Další utkání čeká mládežníky až po reprezentační přestávce 14. září doma proti Brnu.

Hodnocení hlavního trenéra U17 Milana Titěry: „Jednoznačné utkání, ve kterém jsme si od začátku šli za vysokou výhrou. Předvedli jsme spoustu krásných branek i akcí a trefili ještě třikrát tyč. Bohužel jsme neudrželi čisté konto, když soupeř zaznamenal po centru čestný úspěch.“