Obrat s Teplicemi. Výhru zařídili Oscar a Zafeiris | SK Slavia Praha

Obrat s Teplicemi. Výhru zařídili Oscar a Zafeiris

2:1
(0:0)
5. kolo, 17. 8. 2024, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FK Teplice
Slávisti v 5. kole Chance Ligy porazili v domácím prostředí Teplice 2:1 a naladili se na první utkání play off o Ligu mistrů proti Lille. Na úvodní gól Gninga odpověděli mezi 81. a 85. minutou Oscar a Christos Zafeiris. Do ochozů si našlo cestu 18 021 diváků.

Oproti úterní odvetě s Unionem SG udělali trenéři sedm změn, poprvé od duelu se Slováckem hrál Petr Ševčík, po dvouzápasové absenci vyběhl i Mojmír Chytil. Václav Jurečka toužil přidat třetí trefu ve svém třetím letošním startu.

Výkopu utkání předcházela minuta potlesku pro zesnulého Rudolfa Jelínka, herce a bývalého předsedu Odboru přátel. Edenem se nesla státní hymna, Tribuna Sever rozvinula choreografii připomínající srpnové události roku 1968, invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Jaroslav Tvrdík a Pavel Šedlbauer v rámci projektu ‚Za hranice rivality‘ předali šeky v celkové hodnotě 130 tisíc korun na pomoc dvěma rodinám.

DĚKUJEME!

Jako první zahrozily Teplice, Cykalo těsně minul pravou tyč Kinského branky. Lob Václava Jurečky skončil nad břevnem, v 10. minutě po odrazu nebezpečně pálil Radosta, ani tato střela ale Kinského k zákroku nepřinutila. V 18. minutě napřáhl k ráně pravačkou Mojmír Chytil, scházely centimetry, blízko skórování byl i hlavičkující Václav Jurečka.

Po půlhodině sahali po vedoucí brance Chytil a Matěj Jurásek, který vypnul boční síť. Brankář Němeček sportovně přiznal teč, potleskem jej odměnil hlavní rozhodčí i diváci. Teplický gólman bezpečně lapil i pokus Petra Ševčíka z hranice šestnáctky. Tři minuty před koncem první půle prosvištěla Juráskova dělovka blízko pravé tyče.

Na startu druhého poločasu se Jurečka ve skluzu marně natahoval po krásném centru Douděry, Juráskův kroucený projektil minul vzdálenější šibenici. Z protiútoku udeřili hosté, hlavičku Svatka ještě Kinský akrobaticky zneškodnil, dorážku Gninga už vykrýt nemohl – 0:1. Jednička Slavie inkasovala v lize v probíhající sezoně poprvé, série neprůstřelnosti skončila po 417 minutách! Trenérský tým zareagoval čtyřnásobným střídáním, odpracováno měli Jurásek, Chytil, Ševčík, Zima, nahradili je Chorý, Zafeiris, Diouf a Vorlický.

V 68. minutě si Vorlický elegantně obhodil obránce, gólovou radost mu na čáře ukradl reflexivním zákrokem Němeček, teplický gólman byl úspěšný i proti střele Jurečky, který následně přepustil místo Lukáši Provodovi. V 78. minutě dostali sešívaní po faulu na Provoda možnost volného přímého kopu, míč si postavil Zafeiris, jeho rána s přispěním teče orazítkovala břevno. V 81. minutě bylo vyrovnáno, Oscar obral o míč váhajícího Tsykala, do jeho střely vložil kopačku Kričfaluši a překvapený Němeček nestihl u bližší tyče reagovat – 1:1.

V 86. minutě slávisti otočili skóre, Bořil sklepnul hlavou balon pro Christose Zafeirise, který po zaseknutí nechytatelně pálil levačkou k pravé tyči – 2:1.

Rozhodčí nastavil šest minut, nic dalšího už ale utkání nenabídlo, 18 021 diváků vidělo vybojovanou výhru sešívaných 2:1. Další duel čeká výběr Jindřicha Trpišovského už v úterý ve Francii proti Lille, hrát se bude úvodní souboj play off o Ligu mistrů.