Proti Podbrezové třetí výhra v přípravě v řadě | SK Slavia Praha

Proti Podbrezové třetí výhra v přípravě v řadě

4:2
(1:2)
přát., 9. 7. 2024, Rohrbach
SK Slavia Praha - FK Železiarne Podbrezová
Slávisti natáhli šňůru vítězných utkání v přípravě na tři, v Rohrbachu porazili slovenskou Pobrezovou 4:2. Proti šestému celku uplynulého ročníku Niké ligy otáčeli skóre ve druhé půli, branky zapsali Wallem, van Buren, Pech a Botos.

V základní sestavě nastoupil poprvé Alexandr Bužek, proti Slasku a Rapidu 19letý záložník vystřídal do druhého poločasu. S Podbrezovou se sešívaní utkali v rámci přípravy i před rokem, při výhře 4:1 pálili do černého dvakrát Masopust, po jedné trefě přidali Jurečka a Jurásek.

Slávisti otevřeli skóre v 7. minutě, krásný Prebslův pas za obranu uklidil do sítě Conrad Wallem - 1:0. O chvíli později pálil těsně vedle vzdálenější tyče Daniel Fila. Od další zajímavé pozice odstavil útočníka Slavie zvednutý praporek pomezního sudího.

Osmělili se i hráči Podbrezové, dobrý obranný zákrok předvedl Štěpán Chaloupek, míč bez problémů sebral do náručí Aleš Mandous. Po půlhodině hry vyprášil Wallem po rychlém kontru jen Bajzovy rukavice, Filova gólová dorážka po hlavičce Jana Bořila neplatila kvůli ofsajdu. Pět minut před koncem první půle centroval Wallem, Fila do balonu práskl z první, Bajza předvedl reflexivní zákrok.

Ve 42. minutě bylo srovnáno, přihrávku Smékala si do vlastní sítě smolně srazil Chaloupek - 1:1. O tři minuty později šel soupeř do vedení, Juritka zblízka překonal Mandouse - 1:2. Do druhého poločasu Jindřich Trpišovský tradičně obměnil sestavu, ze základní jedenáctky zůstali na hřišti jen Bořil, Prebsl a Mandous. Ve 47. minutě vytáhl van Burenův projektil gólman Bajza nad břevno, o chvíli později už se nizozemský útočník radoval. Mick van Buren hlavou zatloukl do branky rohový kop Vorlického – 2:2.

V 57. minutě vytáhl Mandous výborný zákrok proti gólové ráně Yirajanga, následně mu pomohla spojnice. V 64. minutě se vývoj skóre opět obrátil, slávistům vystřelil z úhlu vedení Dominik Pech, prosadil se poprvé v A-týmu – 3:2. Konečného pak nahradil navrátilec z ME Tomáš Vlček, Bajza vykopl z brankové čáry střelu Dioufa.

V 81. minutě ukryl Mandous do rukavic hlavičku Kambiho, na plac se vrátil Chaloupek, aby nahradil Dioufa. Na rozdíl dvou gólů upravil skóre dorážkou Vorlického střely Giannis Botos - 4:2. Tečku za utkáním udělaly dva výtečné zákroky Mandouse. Nic dalšího už utkání v Rohrbachu nenabídlo, slávisti po skalpech Slasku a Rapidu přehráli i Podbrezovou, zvítězili 4:2. V sobotní ligové generálce vyzvou Žilinu.