Jurásek třemi góly řídil výhru nad Žilinou | SK Slavia Praha

Jurásek třemi góly řídil výhru nad Žilinou

1:5
(0:0)
přát., 13. 7. 2024, Ulrichsberg
MŠK Žilina - SK Slavia Praha
Slávisti v generálce na nadcházející sezonu porazili v Ulrichsbergu MŠK Žilinu 5:1. O výhře nad čtvrtým celkem slovenské nejvyšší soutěže rozhodl skvělý druhý poločas, Matěj Jurásek v něm nastřílel hattrick. Další góly přidali Zima a Fila.

V základní sestavě poprvé v rámci přípravných duelů nastoupili Petr Ševčík a Oscar. Tým vedl do boje s kapitánskou páskou Jan Bořil.

První střela zápasu vylétla z kopačky Ondřeje Zmrzlého, sražena byla na roh. Bileho zakončení Antonína Kinského vyděsit nemohlo, mezi tři tyče se nevešlo. Ve 22. minutě zabrzdil rychlý kontr Slavie ofsajd, ve kterém se ocitl Michal Tomič. Ve 35. minutě si na výbornou splnil defenzivní povinnosti Tomáš Vlček. Tečku za prvním poločasem udělal rána Oscara, kterou lapil gólman Žiliny.

Do druhé půle vyběhli David Zima, Matěj Jurásek, Filip Prebsl a Alexandr Bužek, odpracováno měli Oscar, Ševčík, Jurečka a Ogbu.

Po malé domů brankáři dostali sešívaní ve 49. minutě možnost nepřímého volného kopu, sedmičlennou zeď přelstil přihrávkou Jan Bořil, když našel zcela volného Davida Zimu, který se nemýlil - 1:0. Zdařilé sólo Matěje Juráska volalo po druhé brance, před Wallem uklidil balon Hubočan.

Po hodině hry realizační tým Jindřicha Trpišovského třikrát střídal, na hřiště zamířili Diouf, Konečný a Vorlický, na střídačku usedli Bořil, Tomič a Zmrzlý.

V 65. minutě Daniel Fila potrestal chybu v rozehrávce Žiliny a nekompromisně prostřelil Badžgoně – 2:0.

O pět minut později Bužkovu přihrávku chytře pustil Fila na Matěje Juráska, který rozvlnil síť potřetí – 3:0. Na hřiště se následně vrátil místo Fily Jurečka, Prebslův lob vykopával z brankové čáry jeden z obránců. Proti střeleckému pokusu Vorlického zakročil u své levé tyče Badžgoň.

Brankář Žiliny byl úspěšný i proti Jurečkově hlavičce po centru Dioufa. V 80. minutě po krásné křižné přihrávce Vorlického opět pálil do černého Matěj Jurásek - 4:0.

V 82. minutě Jurásek zpoza vápna nádhernou ranou zkompletoval hattrick – 5:0. V poslední vteřině dal výsledku finální podobu Kaprálik, Kinského prostřelil na bližší tyč - 5:1.

Slávisti porazili v generálce Žilinu 5:1 a přípravu na ročník 2024/25 zakončili s bilancí čtyř vítězství a jedné remízy.