Výhru nad Rapidem trefili Fila, Vorlický a Chaloupek | SK Slavia Praha

Výhru nad Rapidem trefili Fila, Vorlický a Chaloupek

3:0
(1:0)
přát., 6. 7. 2024, Bad Leonfelden
SK Slavia Praha - SK Rapid Wien
Třetím soupeřem Slavie v přípravě na nový soutěžní ročník byl Rapid Vídeň. V první půli otevřel skóre zápasu Daniel Fila, ve druhém poločase se pak prosadili po krásné akci Lukáš Vorlický a v závěru zápasu pak také Štěpán Chaloupek. Díky jejich trefám sešívaní zvítězili 3:0.

Slávisté si hned v úvodu utkání vytvořili dobrou příležitost. Nejprve centr do vápna odvrátila obrana soupeře na roh. Rohový kop rozehrál Lukáš Masopust nakrátko na Malicka Dioufa, který přetaženým centrem našel Václava Jurečku, ten z velkého úhlu zakončil do brankáře. Z následující skrumáže poté obrana Rapidu míč odkopla do bezpečí.

Skóre zápasu otevřeli sešívaní v 18. minutě. Lukáš Masopust hledal obloučkem naběhnutého Conrada Wallema, ten na míč ale těsně nedosáhl. K míči měl ale daleko také obránce soupeře, proto se do zakončení dostal Daniel Fila, slávistický útočník přesnou střelou poslal červenobílé do vedení! Ve 29. minutě převedli sešívaní krásnou rychlou akci. Dlouhý aut sklepl Václav Jurečka na naší polovině na Daniel Filu, ten vyslal vpřed Conrada Wallema, který ještě posunul míč na Malicka Dioufa, jehož zakončení ale brankář Rapidu vytáhl na roh.

V 36. minutě si na dlouhou přihrávku za obranu z kopačky Malicka Dioufa naběhl Daniel Fila, skvěle si poradil také s obráncem a našel před odkrytou brankou Václava Jurečku, který ale míč netrefil. Akce následně pokračovala, Conrad Wallem patičkou krásně prostrčil míč na Filipa Prebsla, střední záložník Slavie přihrál opět na Václava Jurečku, který tentokrát míč do sítě dopravil. Jeho trefa ale bohužel nebyla kvůli ofsajdu našeho útočníka uznána.

Do šaten se tak šlo za slávistického vedení 1:0.

Hned v úvodu měli červenobílí dobrou příležitost. Botos vybojoval míč a kolmicí vyslal do vápna Micka van Burena, který svou zpětnou přihrávkou našel Malicka Dioufa, jehož střela z hranice vápna skončila těsně vedle. V 56. minutě už to ale bylo 2:0! Ondřej Zmrzlý zachytil přihrávku soupeře a sklepl míč k Lukáši Vorlickému, který krásně pronikl středem hřiště přes několik obránců a poté přesnou střelou k zadní tyči nedal brankáři šanci!

58. minuta pak přinesla velkou šanci Rapidu, když jeden z útočících hráčů zakončoval po zpětné přihrávce, dobrým postavením ale jeho střelu zneškodnil Antonín Kinský! O malou chvíli později se Lukáš Vorlický téměř identicky jako u svého gólu prosmýkl mezi obránci a přihrával doprava na Jana Trédla, jehož zakončení skvělým zákrokem vytáhl brankář Haas.

V 62. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Malick Diouf.

Sešívaní znovu nebezpečně zahrozili v 68. minutě, kdy Lukáš Vorlický vyvezl míč z vlastní poloviny a posunul míč doprava, Giannis Botos poté krásným centrem našel opět Lukáše Vorlického, proti jeho střele ale za překonaného Haase zasáhl jeden z obránců a střelu vyhlavičkoval. Poté si dva dobré zákroky proti zakončením z hranice velkého vápna připsal Antonín Kinský. V 88. minutě se po rohovém kopu Alexandra Bužka protlačil k zakončení Štěpán Chaloupek, stoper sešívaných nekompromisní ranou přidal třetí gól v síti Rapidu. Pro letní posilu to byla premiérova trefa v červenobílém dresu.

Slavie tak ve třetím přípravném duelu porazil Rapid Vídeň 3:0. O výhru se svými trefami zasloužili Daniel Fila, Lukáš Vorlický a Štěpán Chaloupek. Dalším soupeřem v přípravě bude v úterý 9. 7. od 17:00 celek Železiarne Podbrezová.

3:0

1. poločas: Kinský – Chaloupek, Ogbu (41. Halinský), Bořil – Masopust (41. Trédl), Prebsl, Dom. Pech, Diouf – Jurečka, Fila, Wallem
2. poločas: Kinský – Halinský, Konečný, Chaloupek – Trédl, Bužek, Zmrzlý, Diouf – Botos (89. Dom. Pech), van Buren, Vorlický (82. Prebsl)

SK Rapid Wien

1. poločas: Gartler – Auer, Burgstaller, Cvetkovič, Dursun, Grgic, Jansson, Kaygin, Oswald, Raux Yao, Sangare
2. poločas: Haas – Hofmann, Bischof, Bajlicz, Sattlberger, Živkovič, Gueye, Gröller, Hedl, Vincze, Demir