Výhra žen s Libercem, série 24 zápasů bez porážky | SK Slavia Praha

Výhra žen s Libercem, série 24 zápasů bez porážky

V nadstavbové části 1. ligy žen si naše fotbalistky připsaly vítězství 6:1 na hřišti Liberce, prodlužují tak svou sérii na neuvěřitelných 24 zápasů bez porážky. Mezi střelkyně se zapsaly Košíková, Černá, Svitková, Stackpole, Szewieczková a Keene
Fotbalistky Slavie se vydaly v sobotu na sever Čech, kde v Hrádku nad Nisou čekal liberecký Slovan. Slávistky potvrdily svou výbornou formu v letošní sezoně a Severočešky porazily vysoko 6:1. V prvním poločase otevřela skóre Kristína Košíková, záhy nato zůstal Slovan Liberec oslabený, když se Albína Goretkiová musela po druhé žluté kartě předčasně vydat do sprch. V nastaveném čase prvního poločasu pak Franny Černá přidala druhý gól pro Slavii.

Po změně stran přidala Slavia hned dvě branky, tentokrát se trefily Svitková a Stackpole. Liberci se podařilo snížit zásluhou Brázdové, která proměnila pokutový kop po faulu Terezy Fuchsové. Deset minut před koncem však Tereza Szewieczková vstřelila pátý gól pro Pražanky a konečný výsledek 1:6 uzavřela hlavou Alika Keene.

„Zápasy s Libercem nejsou nikdy jednoduché. V prvním nadstavbovém kole nás Liberec dost potrápil, do zápasu jsme šly s cílem nic nepodcenit. Od první minuty jsme měly zápas pod kontrolou, ale bohužel jsme neproměnily mnoho našich šancí, to bylo také zásluhou skvělého výkonu brankářky soupeře Pižlové, která předvedla několik skvělých zákroků. Po vyloučení to pro Liberec bylo těžké a byla otázka času, kdy se nám podaří vstřelit branku. Zápasy s Libercem mají pro mě zvláštní význam, protože to je tým, ze kterého jsem do Slavie přišla, za svoji vstřelenkou branku jsem byla ráda, ale neoslavovala,“ říká obránkyně Kristína Košíková.

Další zápas a to předposlední v letošní sezoně čeká naše fotbalistky derby a to v sobotu 18. května od 14:00 na Proseku, vstupné na utkání je zdarma.