Jan Mikula odchází na hostování do Liberce | SK Slavia Praha
Více

Jan Mikula odchází na hostování do Liberce

PRAHA - Krajní obránce nebo záložník Jan Mikula bude na jaře hostovat s opcí v severočeském Liberci.
Jan Mikula už neodcestoval s A-týmem na soustředění do Číny. Následně se připravoval s juniorkou a nyní odchází na půlroční hostování s opcí do Liberce.

„Honzovi za jeho oddanou práci pro Slavii děkujeme a v Liberci mu přejeme hodně štěstí. Je to charakterní hráč se slávistickým srdcem, ale předpokládáme, že ve Slovanu se dočká většího herního vytížení, než by tomu bylo ve Slavii,“ uvedl tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Krajní obránce Jan Mikula absolvoval své první fotbalové krůčky v týmu Ledče nad Sázavou. Následně zamířil do Jihlavy a poté do týmu Slovan Havlíčkův Brod, ze kterého putoval do Slavie. Sezonu 2013/14 strávil na hostování v Jihlavě, kde odehrál 13 zápasů. Od roku 2014 hraje opět ve Slavii. Připsal si také starty za reprezentační výběry U16, U17, U18 a U21. V sezoně 2015/16 zaznamenal svojí první ligovou branku, když se trefil právě do sítě Slovanu Liberec. Ve Slavii odehrál 40 ligových zápasů.

Aktuálně

Totální podcast s Petrem Hurychem

9. 6. 2023
V šestém díle naší pravidelné podcastové série se tentokrát můžete těšit na manažera mládeže Petra Hurycha. S Michalem Půrem si povídal například o sešívané filozofii ve výchově hráčských talentů nebo fyzické i psychické připravenosti nastupujících generací sportovců.

Marjolen Wafula Nekesa - nejlepší střelkyně ligy!

9. 6. 2023
Keňská fotbalistka a útočnice Slavie Marjolen Wafula Nekesa oslavila s týmem svůj první mistrovský titul a ve své první sezoně v české nejvyšší soutěži žen nastřílela 14 branek a stala se nejlepší střelkyní ligy! Na druhém místě se umístila Tereza Kožárová.

Plán přípravy A-týmu: V Aigenu i souboj s Rakówem

8. 6. 2023
Přečtěte si v článku, jak bude vypadat letní příprava slávistů na novou sezonu a na koho v jejím rámci narazí.

Další články