V Teplicích remíza. Mandous chytil penaltu | SK Slavia Praha

V Teplicích remíza. Mandous chytil penaltu

0:0
(0:0)
10. kolo, 1. 10. 2023, Stadion Na Stínadlech
FK Teplice - SK Slavia Praha
Slávisté v 10. kole FORTUNA:LIGY remizovali v Teplicích. Aleš Mandous na konci prvního dějství zneškodnil pokutový kop, v druhém poločase měl nejblíže ke gólu Mojmír Chytil, branka však byla odvolána pro ofsajd.

Sešívaní nastoupili do utkání oproti pohárovému duelu s Kroměříží v obměněné sestavě – na pozici stopera se vrátil Lukáš Masopust, ve středu pole operovali Oscar a Christos Zafeiris. V útoku působil Muhamed Tijani, kterého podporoval Conrad Wallem s Václavem Jurečkou.

Před výkopem utkání vedení obou klubů, Slavii zastupoval generální manažer Martin Říha, předalo zástupcům Domova seniorů v Bystřanech šek na 50 tisíc korun. Dar bude použit na pořízení polohovacích lůžek.

Slávisté vstoupili do zápasu aktivně už od úvodního hvizdu, po pětadvaceti vteřinách se do vápna soupeře prosmýkl Douděra, jeho zakončení ale nemělo potřebné parametry. Na Provodův průnik o čtyři minuty později byla obrana domácích připravena.

Na konci úvodní dvacetiminutovky našel dlouhý pas aktivního Douděru, na následný centr z kopačky Lukáše Masopusta vystoupal nejvýše Václav Jurečka, zpětnou přihrávku však pokryl brankář Grigar.

Po půlhodině hry vystřelil po rohovém kopu Douděra, pokus zpoza šestnáctky prolétl vedle levé tyče. O pár vteřin později našel pravého wingbeka dlouhým pasem Holeš, k ohrožení branky nedošlo.

Už v nastaveném čase prvního poločasu zahrávali hráči Teplic po faulu na Yassera pokutový kop, Vachouškovu penaltu však fantastickým zákrokem zneškodnil Aleš Mandous. Skóre se tak neměnilo a týmy odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půle nenastoupil David Douděra, na hřišti jej nahradil Ivan Schranz.

Slovenský reprezentant se ihned zapojil do ofenzivní činnosti, dvě minuty po hvizdu rozhodčího našel průnikovou přihrávkou Jurečku, forvard v osobním souboji zamířil pouze nad branku. Do stejného prostoru letěl i pokus z přímého kopu z kopačky Wallema.

Po hodině hry realizační tým sešívaných podruhé vystřídal, odpracováno měli Muhamed Tijani a Conrad Wallem, na hřišti je nahradili Matěj Jurásek s Mojmírem Chytilem.

V 73. minutě našel Lukáš Provod na levé straně Václava Jurečku, který přenechal Matěji Juráskovi. Po zákroku Grigara rozvlnil síť Mojmír Chytil, branka však byla odvolána po několika minutách pro ofsajd.

Už v nastaveném čase sešívaní zahrávali přímý kop z kraje šestnáctky, obrana domácích byla pozorná. V rámci následného střídání ze hřiště odešel Jurečka, nahradil ho Michal Tomič. V nastavení zahrozili i domácí, po rohovém kopu se k zakončení dostal Knapík, jeho střela zamířila těsně nad břevno. Na druhé straně hlavičkoval těsně vedle tyče Chytil.

Nic dalšího už se Na Stínadlech nestalo, bezbrankové remíze přihlíželo 15 193 diváků. Příští utkání čeká svěřence Jindřicha Trpišovského ve čtvrtek 5. října, kdy odehrají první domácí zápas skupiny UEL proti Tiraspolu, výkop duelu je naplánován na 21:00.