Opory Ballkani: Úspěšný útočník i stopa do Česka | SK Slavia Praha
Více

Opory Ballkani: Úspěšný útočník i stopa do Česka

Sešívaní hrají ve čtvrtek druhé utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy, ve kterém hostí ve Fortuna Areně kosovské FC Ballkani. Přečtěte si v článku o nejlepších hráčích našeho soupeře.

Tým z města Suva Reka raketově šplhal tabulkou od svého postupu do první ligy před pěti lety, minulou sezonu získal titul a jako první kosovský klub v historii dokázal postoupit do fotbalové Evropy. Podle serveru Transfermakt je jeho celková hodnota jen něco přes čtyři miliony dolarů, v porovnání se Slavií tedy asi dvanáctkrát méně. Pojďme si představit nejlepší hráče našeho nejbližšího soupeře.


Foto: FC Ballkani

Ermal Krasniqi

Jeden ze strůjců úspěchu Ballkani z minulé sezony. Čtyřiadvacetiletý kosovský útočník nastřílel ve 33 ligových zápasech 16 gólů a na další tři přihrál. Celkově během svého působení v klubu nastřílel 30 gólů a připsal si 14 asistencí v 86 zápasech. V Ballkani působí od roku 2019, kdy přestoupil z FK Ferizaj, předtím hrál také kosovské kluby za FC Llapi a FC Malisheva. Reprezentační zkušenosti má ještě z národního výběru do 21 let.

Edvin Kuc

Osmadvacetiletý defenzivní záložník působí v Ballkani tři roky, během kterých odehrál za klub už 115 utkání. Při své hře se věnuje především defenzivním činnostem a do zakončení se příliš nedostává. Přesto nastřílel za Ballkani osm branek a přidal i tři asistence. Kromě zkušeností z Kosova a Černé hory působil také v Česku. V sezoně 2015/16 odehrál ve druhé lize 15 zápasů za Ústí nad Labem.


Foto: FC Ballkani

Stivi Frashëri

Albánský brankář působí v Ballkani od začátku minulé sezony. Dvaatřicetiletý hráč předtím několik let působil ve své rodné zemi. Má ale zkušenosti i z Řecka, kde působil v klubu Aris Saloniki. Ve své jediné sezoně za Ballkani dokázal vychytat ve 32 ligových zápasech 21 čistých kont a pomohl svému týmu inkasovat jen 26 gólů – druhý nejnižší počet ze všech klubů v lize.

Aktuálně

O pauze nevypneme. Derby má celý tým v hlavě

26. 11. 2022
Předávání Klíče primátora hlavního města Prahy si užil i David Jurásek. Po slavnostním ceremoniálu vzpomínal na historickou výhru v derby i prozradil, komu přeje na probíhajícím mistrovství světa.

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

Další články