Vážné zranění Ivana Schranze, chybět bude šest týdnů | SK Slavia Praha
Více

Vážné zranění Ivana Schranze, chybět bude šest týdnů

Ivan Schranz podstoupil v průběhu čtvrteční noci v Ústřední vojenské nemocnici CT vyšetření hlavy a krční páteře, které prokázalo vážné poranění. Slovenský reprezentant bude Slavii chybět minimálně šest týdnů. Ivanovi přejeme brzké uzdravení!

Ivan Schranz se nešťastně zranil v 80. minutě čtvrtečního zápasu základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Ballkani (3:2).V běžeckém souboji s Egzonem Sinanim padl na trávník a soupeř jej kolenem neúmyslně zasáhl do oblasti spánku.

Následně byl ze hřiště otřesený odnesen na nosítkách.

Bezprostředně po konci utkání se Schranz cítil dobře, v průběhu večera se ale jeho stav zhoršil stran bolesti hlavy. V Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích se v nočních hodinách podrobil CT mozku a krční páteře s nálezem praskliny spánkové kosti, očnice, šestého krčního obratle a zakrvácení.

Schranz byl následně hospitalizován ne neurochirurgii, kde zůstává na pozorování. Předběžný odhad jeho absence zní minimálně šest týdnů. Do konce podzimní části už Slavii na hřišti nepomůže.

„Se Schranzíkem jsme si psali v noci, jeho stav se následně rapidně zhoršil. Poranění hlavy i krčního obratle je velké, situace na hřišti tak i vypadala. Je to pro nás i pro něj těžká zpráva. Přejeme mu všichni brzké uzdravení a doufáme, že ho brzy uvidíme mezi námi. V jeho léčbě budeme maximálně nápomocní,“ říká hlavní trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Aktuálně

Byli jsme málo nebezpeční. Nic ale není ztracené

26. 3. 2023
Trenér slávistek Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová hovořili po derby o příčinách porážky, chybě u inkasované branky, situaci v tabulce a poděkovali také fanouškům, kteří je na Letnou přišli podpořit.

Na závěr základní části těsná prohra v derby žen

26. 3. 2023
Slávistky v derby v epet Areně padly nejtěsnějším rozdílem, jedinou branku vstřelily domácí krátce po poločase. Před nadstavbou jsou tak slávistky na druhém místě ligové tabulky.

Online: Od 14:00 derby žen na Letné

25. 3. 2023
Slávistky hrají od 14:00 první jarní derby sezony proti Spartě a to na hlavním stadionu soupeře v epet Areně. Jakou sestavu vybral pro tento důležitý duel trenér Karel Piták?

Další články