Národní muzeum prodlužuje pro návštěvnický úspěch výstavu Fotbal! 1934 – 2004 do 10. dubna 2005. Návštěvníci budou mít poslední možnost prohlédnout si doklady největších československých a českých úspěchů nejpopulárnějšího sportu. Zároveň je výstava i zrcadlem dějin naší země ve 20. století. Jako bonus obohatilo Národní muzeum výstavu od 30. 3. 2005 ještě o rozšířenou prezentaci českých fotbalových klubů, mimo jiné Slavie, Kladna, Mladé Boleslavi, Brna a Plzně…

31.03.2005
Fanklub Slavie pořádá zájezd na utkání 22. kola Slovácko - Slavia. Cena: 80 Kč!

Sedmnáctka porazila Lotyšsko, postup jí utekl o skóre

30.03.2005
WEINGARTEN - Ve svém třetím vystoupení na kvalifikačním turnaji o mistrovství Evropy do sedmnácti let zvítězili fotbalisté České republiky nad Lotyšskem 2:0, obě branky vstřelil liberecký útočník Jan Blažek. Ani dvougólová výhra ale nakonec svěřencům trenéra Augustina Chromého k postupu na vysněné mistrovství, kam se posouvá pouze první mužstvo turnaje, nestačila, k úspěchu jim chybělo výraznější skóre. Češi, v jejichž kádru bylo celkem osm hráčů ze Slavii, v Německu ostudu v žádném případě neudělali a domů mohou odjíždět se vztyčenou hlavou.

Utkání na Slovácku v televizi

29.03.2005
Střetnutí dvaadvacátého kola první ligy Slovácko - Slavia můžete sledovat na televizních obrazovkách. Zápas, který je na programu přesně týden před derby, tedy 9. dubna od 14:25, bude vysílat TV Nova.

Slávisté v U17 porazili Holandsko

28.03.2005
WEINGARTEN - V pondělním druhém střetnutí kvalifikace na mistrovství Evropy zvítězila Česká reprezentace do sedmnácti let nad výběrem Holandska 2:1. Obě branky Čechů vstřelili slávisté. Skóre otevřel hlavičkou po přímém volném kopu Valenty Marek Suchý. Druhou branku přidal Jiří Valenta, jenž proměnil penaltu za faul na Blažka. Lví podíl na konečném výsledku měl i brankář Michal Toma, který naopak pokutový kop soupeře těsně před přestávkou chytil. Ve druhém poločase sice soupeř snížil, na další branky se však nezmohl. Definitivní tečku mohl udělat ze třetí penalty v zápase další slávista Marcel Gecov, ale jeho tvrdá střela se odrazila od tyče.

Slávistky v derby neuspěly

28.03.2005
Fotbalistky Slavie prohrály v nedělním derby se Spartou 0:3, střetnutí se hrálo ve sparťanském tréninkovém centru v Praze na Strahově. Soupeř rozhodl o své výhře až v posledních dvaceti minutách. Duel jsme dohrávali o deseti. V tabulce zůstáváme na druhé příčce.

B-mužstvo remizovalo s Libercem

27.03.2005
PRAHA - Ve dvacátém kole České fotbalové ligy remizovala slávistická juniorka v domácím prostředí s béčkem Liberce 2:2. Obě branky Slavie vstřelil Paul Munster, za soupeře dvakrát vyrovnával Tomáš Zápotočný. K vidění byl jeden z nejkvalitnějších duelů této sezóny.

Sedmnáctka v Německu těsně prohrála

27.03.2005
WEINGARTEN - V sobotním úvodním střetnutí kvalifikace na mistrovství Evropy fotbalistů do sedmnácti let podlehli čeští reprezentanti domácímu Německu těsně 1:2. Jedinou branku České republiky vstřelil útočník Slavie, nejlepší mladší dorostenec za rok 2004, Milan Černý. V duelu nastoupilo celkem sedm slávistů.

Hráči pilovali kondici a zbrojí na Jablonec

26.03.2005
PRAHA - Česká nejvyšší fotbalová soutěž hlásí reprezentační přestávku. Té slávističtí koučové využili k potrénování fyzičky. „Protože žádné utkání o víkendu nehrajeme, věnovali jsme se jí celý první týden pauzy. Šlo vyloženě o kondiční přípravu, většinou bez míče. Do programu jsme zařadili i několik dvoufázových tréninků,“ řekl asistent Martin Hřídel...

Švec a Latka s jednadvacítkou porazili Finy

25.03.2005
MLADÁ BOLESLAV - V pátečním utkání kvalifikace na mistrovství Evropy zvítězila reprezentace České republiky do jednadvaceti let v nad Finskem 3:0. Za národní mužstvo nastoupili i mladí slávisté Michal Švec, jenž si odbyl svoji premiéru v dresu lvíčat, a Martin Latka, ten si připsal desátý start. Oba fotbalisté odehráli celý duel v obraně a pomohli svému mužstvu k čistému kontu.

Pavel Kuka byl u rozlučky s Baslerem

25.03.2005
KAISERSLAUTERN - Šestatřicetiletý slávistický útočník Pavel Kuka se ve čtvrtek zúčastnil exhibičního utkání na počest slavného německého fotbalisty Maria Baslera, jenž se rozhodl zakončit svou úspěšnou kariéru. V zápase plném hvězd, ve kterém nastoupili vedle Baslera například Fredi Bobic, Olaf Marschall, Andi Herzog, Stefan Kuntz či Paulo Sergio, se Pavel Kuka stal ústřední postavou střetnutí. Nejenže vstřelil dvě branky All-Star výběru 1. FC Kaiserslautern, ale především svou druhou trefou ze 75. minuty rozhodl o vítězství svého mužstva v konečném poměru 7:6. Duelu příhlíželo 27 500 diváků.