Články

Slavia prohrála v Bělehradě

31.10.2002
Úvodní utkání druhého kola Poháru UEFA Slavii nevyšlo - v Bělehradě prohrála 1:3. V první půli jsme byli aktivnější, Dostálek se hned zkraje dostal do nadějné střelecké pozice, udeřil však soupeř - mladíček Lazovič se trefil po pěti minutách parádními nůžkami, po půlhodině hry přidal další zásah kapitán Saša Ilič. Snížit mohl Tomáš Došek - jeho samostatný nájezd ale Radiša Ilič vyřešil. Na začátku druhého poločasu jsme Partizan přitlačili před pokutové území, odměna se dostavila v podobě Dostálkova gólu z 58. minuty. Vyrovnání jsme se nedočkali - naopak Vukič výstavní dělovkou zvýšil na konečných 3:1.

Slavia on-line

30.10.2002
Úvodní utkání druhého kola Poháru UEFA Partizan – Slavia můžete sledovat v podrobné přímé reportáži. On-line přenos z bělehradského stadiónu začne ve čtvrtek v 18:30.

Trenér Beránek ke čtvrtečnímu utkání v Bělehradě

30.10.2002
„Partizan je v dobré formě, ale my také,“ prohlásil dnes na tiskové konferenci v útrobách bělehradského stadionu trenér Slavie Miroslav Beránek. „Favorit? Partizan je první v jugoslávské lize, my jsme doma druzí, takže z tohoto pohledu je favoritem soupeř. Ale pohárová střetnutí se hrají na dva zápasy a my chceme odvést dobrý výsledek pro odvetu,“ dodal Beránek.

Slavia je v Bělehradě

30.10.2002
Krátce po půl třetí odpoledne dosedlo letadlo s našimi fotbalisty na letiště v Bělehradu. Beránkův soubor přivítalo slunečné počasí a příjemné teploty okolo dvaceti stupňů celsia. Po menším zdržení s kontrolou pasů a víz se mohla výprava vydat na cestu živou metropolí, kde jsou neustále slyšet klaksony horkokrevných řidičů.
Po ubytování v hotelu se v podvečer na uzavřeném tréninku seznámili hráči se stadiónem Partizanu. Hřiště je obehnané atletickou dráhou, do rekonstruovaného hlediště se vejde dvaatřicet tisíc diváků. Při derby s Crvenou Zvezdou či při zápasech v evropských pohárech bývá plno. A jak říkal slávistický zvěd Miroslav Jirkal - fanoušci Partizanu dokáží vytvořit bouřlivou kulisu.
V článku najdete i fotografie z letiště a dnešního tréninku.

Záložník Sláma objevuje pohárovou Evropu

30.10.2002
Po těžkém zranění kolene se dal postupně do pořádku, nastupoval za rezervu, v přátelských utkáních za A-tým, jednou se objevil v Poháru ČMFS. Na opravdový ostrý test stále čeká, situace se však začíná pozvolna měnit. Poslední dny Radka Slámy totiž vybočují z normálu.

Partizan je silný, ale my jsme taky v pohodě, říká Petrouš

30.10.2002
Poseděl se spoluhráči v kavárně a pomalu se šinul k odbavení. Ještě předtím, než vyřídil formality s půvabnou zaměstnankyní ruzyňského letiště, poskytl obránce Adam Petrouš rozhovor našemu webu. „Včera před tréninkem jsme koukali na video, síla Partizanu spočívá v útoku a středové řadě,“ začal o našem čtvrtečním soupeři.

V Bělehradě o hodinu dříve!

30.10.2002
Čtvrteční zápas druhého kola Poháru UEFA Partizan – Slavia začíná o hodinu dříve. Výkop byl dnes na základě žádosti Partizanu stanoven na 18:30. Důvodem je utkání Lazio – Crvena Zvezda, které se odehraje v Římě od 20:30.

Černý: V Bělehradě maximálně zodpovědně!

30.10.2002
„Základem je obrana,“ říká před úvodním zápasem druhého kola Poháru UEFA v Bělehradě gólman Radek Černý. A ví, co říká. „Dopředu nám to jde, nějaký gól vždycky dáme. Dokazují to utkání s Brnem nebo Libercem. A když náhodou ne, tak remizujeme 0:0, jako třeba na Synotu,“ svěřoval se Černý na ruzyňském letišti.

Výsledkový servis dorostenců

29.10.2002

Červenobílí míří do Jugoslávie

29.10.2002
Slávisté ve středu odlétají do Bělehradu. Před zápasem s Partizanem jsou všichni hráči zdravotně v pořádku. „Problémy nemá nikdo, můžeme vybírat z celého kádru. Což je vždy příjemné,“ prohlásil asistent trenéra Miroslav Jirkal. Výprava odjíždí o půl jedenácté dopoledne z Edenu, odlet z Ruzyně je naplánován na třináctou hodinu.
K Poháru UEFA bylo nominováno osmnáct fotbalistů, dva brankáři, šest obránců, šest záložníků a čtyři útočníci. Utkání začíná ve čtvrtek v 19:30, ve středu večer si Slavia zatrénuje na hlavním stadiónu.

Slávisté si naposledy před odletem do Bělehradu zatrénovali

29.10.2002
Po nedělním zápase s Brnem neměli naši fotbalisté mnoho času na vychutnání vítězných pocitů. Vždyť už ve čtvrtek hrají Pohár UEFA v Bělehradu. A tak na řadu přišly videokazety a taktická příprava. Poslední trénink před odletem začal právě u televize. Po třiceti minutách, v půl jedenácté dopoledne, vyběhli dobře naladění slávisté na trávník.

Pepi má na Vyšehradě pomník

28.10.2002
Jednu hodinu po poledni byl dnes na pražském Vyšehradě odhalen pomník Pepi Bicana, jehož autorem je sochař Stanislav Hanzík. Pietního aktu se zúčastnilo téměř dvě stě hostů, obyčejných fanoušků i známých osobností. Po zádušní mši v kostele svatého Petra a Pavla promluvil u busty nedostižného slávisty herec Josef Vinklář. „Nejsem fotbalový odborník, ale tuhle krásnou hru mám moc rád. Podle mého názoru byl Josef Bican nejlepší fotbalista, jakého kdy svět nosil. A to jsem viděl Pelého i Beckenbauera.“