Spolupráce s partnerskými kluby | SK Slavia Praha
Více

Spolupráce s partnerskými kluby

Slavia spustila projekt partnerských klubů v roce 2017. Od roku 2023 se slávistická mládež vydala novým směrem výchovy nejmladších talentů, právě ve spojení s partnerskými kluby. (Více o projektu přípravek)

Projekt partnerských klubů vychází z inspirace zahraničních velkoklubů. Hlavním cílem projektu je rozvíjet mládežnický fotbal v Praze a jejím okolí. Projekt plně zapadá do nastavené koncepce výchovy talentů, kdy do mládežnické akademie SK Slavia Praha chceme přivádět co nejvíce připravené hráče. Projekt je nastaven také pro výpomoc partnerským klubům na úrovni rozvoje hráčů, ale také trenérů a informovanosti rodičů.

Základní myšlenkou je rozvoj co možná největšího počtu dětí, a to nejen v akademii SK Slavia Praha, ale také právě v regionálních klubech. Získávání správných návyků, lásky ke sportu a životních hodnot je vždy na prvním místě.

Ti nejtalentovanější děti v partnerských klubech po individuálních konzultacích přecházejí do akademie SK Slavia Praha.

Předpokladem a pilířem spolupráce je vzájemná komunikace a spolupráce mezi trenéry SK Slavia Praha a trenéry partnerských klubů za účelem společného rozvoje hráčů.

Hlavní partnerské kluby úzce spolupracující: Spartak Kbely, ABC Braník, FC Háje, SK Zbraslav, TJ Březiněves, ČAFC Praha
Velmi blízkou spolupráci máme také s Jihočeskou Fotbalovou Akademií (JFA), FK Neratovicemi-Byškovicemi, SK Rapidem Psáry a dalšími kluby u nás.

Vybrané projekty ve spolupráci s partnerskými kluby

  • Podpora A-týmu - Všichni členové partnerských klubů mají pravidelnou možnost navštěvovat vybraná utkání A-týmu i se podílet na doprovodu hráčů před zápasem.
  • Nábor – SK Slavia Praha pořádá dvakrát ročně nábor dětí do partnerských klubů i slávistické akademie za účasti trenérů partnerských klubů.
  • SlaviaTalent – Vybraní hráči partnerských klubů U10 a mladší absolvují pravidelné tréninkové jednotky pod vedením trenérů akademie SK Slavia Praha.
  • Trenéři v klubech – Každý měsíc pořádají trenéři akademie SK Slavia Praha ukázkové tréninky v partnerských klubech, kde následně s trenéry a zájemci debatují.
  • Turnaje – Mládežnická akademie SK Slavia Praha pořádá každoročně dva turnaje pro přípravkové kategorie, kde mají partnerské kluby možnost „poměřit síly“ s týmy SK Slavia Praha.
  • Školičky – Akademie SK Slavia Praha poskytuje partnerským klubům personální i metodickou výpomoc při trénování nejmenších kategorií.
  • Společná výchova nejmladších talentů - Ve spolupráci s vybranými partnerskými kluby docházejí každý týden trenéři akademie SK Slavia Praha do tréninků týmu a poznávají všechny hráče. Nejtalentovanější hráči pak míří do kategorie U8/U9 akademie SK Slavia Praha.