7:0
(3:0)
LM, 23. 10. 2007
Arsenal FC - SK Slavia Praha
Branky: Branky: 5. a 58. Fábregas, 41. a 55. Walcott, 24. vlastní Hubáček, 51. Hleb, 90. Bendtner. Rozhodčí: Farina - Stagnoli, Romagnoli (všichni It.). ŽK: Flamini, Hleb - Volešák. Diváci: 59 621.
LONDÝN - Slavia se v úterý večer utkala v rámci základní skupiny Ligy mistrů s Arsenalem Londýn na jeho vyprodaném Emirates Stadium.
I přes snaživý výkon se hráči Slavie chyb nevyvarovali a v průběhu zápasu jim tak domácí kanonýři nastříleli rekordních sedm branek.

Už ve čtvrté minutě otevřel střelecké skóre Fabregas. Po Tavaresově podklouznutí měl dostatek času si balon připravit a přesně zamířit,
míč zatočil přesně k levé tyči Vaniakovy branky.

Druhý gól padl o dvacet minut později, po rohovém kopu domácích se k odraženému míči dostal Hleb, jeho skákavou střelu si do vlastní sítě nešťastně srazil Hubáček.

Těsně před koncem prvního poločasu, ve čtyřicáté druhé minutě, zvýšil Walcott na 3:0 pro Arsenal.
Po Pudilově malé domů netrefil Vaniak ideálně balon a odrazil ho jen k Walcottovi, který stál kousek před ním. Po získání míče si Walcott poradil jak s vyběhnuvším Vaniakem, tak i s vracející se obranou.

V padesáté první minutě to bylo už čtyři nula, Aleksandr Hleb ve vápně obehrál Krajčíka a přesnou přízemní střelou nedal Vaniakovi šanci.

Na pět - nula zvyšoval v padesáté třetí minutě svou dnešní druhou brankou Theo Walcott po krásném pasu za obranu z úhlu nemilosrdně prostřelil našeho brankáře.

O minutu později zvyšoval na šest nula také svou druhou trefou Fabregas. V závěru zápasu ještě zvýšil skóre na sedm nula pro Arsenal střídající Bendtner.

Naši fanoušci si zápas i přes nepříznivý stav utkání užívali plnými doušky, svými hlasivkami dopomohli k vytvoření nádherné atmosféry, naše hráče povzbuzovali celý zápas. Dokonce v závěrečných minutách utkání vyhráli šálový souboj s domácími fandy.
Velký počet příznivců domácího týmu reagoval i na naši známou pozápasovou děkovačku a po jejím skončení krásný rituál ocenili hlasitým potleskem.

„Zápas to byl divácky asi dost atraktivní, bohužel jsme to Arsenalu opět hodně usnadnili. Nechtěli jsme dostat branku v úvodu utkání, čisté konto jsme ale bohužel dlouho neudrželi. O půli jsme chtěli zápas dohrát se ctí, popřípadě pokusit se vstřelit nějakou branku, góly jsme ale dál dostávali my. Pro mě to byla asi nejkrutější porážka v mé kariéře," uvedl trenér Slavie Karel Jarolím.

„Dnes jsme ukázali naši sílu. Jsem rád, že jsme předvedli kombinační a tvořivou hru. Divákům se fotbal musel opravdu velmi líbit. Na našem týmu byla vidět radost z fotbalu, hráli jsme jako jeden tým. Co je pro mě důležité? Zvítězit, že přišlo šedesát tisíc diváků a že viděli dobrý fotbal, to se myslím dnes dokonale splnilo," řekl trenér Arsenalu Arsene Wenger