Výhra v Hradci. Zářil Provod, první gól pro Zmrzlého | SK Slavia Praha

Výhra v Hradci. Zářil Provod, první gól pro Zmrzlého

1:2
(0:2)
30. kolo, 28. 4. 2024, Malšovická aréna
FC Hradec Králové - SK Slavia Praha
Sešívaní zvítězili v lize na hradecké půdě po dlouhých dvou letech a z epilogu základní části si odváží důležité tři body. O výhře 2:1 rozhodly dvě branky v rychlém sledu z kopačky Lukáše Provoda a Ondřeje Zmrzlého těsně před poločasem.

Na slávisty v posledním kole základní části čekal neoblíbený soupeř. Proti domácím Votrokům vyběhla oproti poslednímu utkání značně pozměněná základní sestava, do které se po dvou měsících vrátil vyléčený Ivan Schranz.

Hned ve třetí minutě mohl gólový účet sešívaných nadepsat Mojmír Chytil. Ve vápně vybojoval míč a snažil se obstřelit Zadražila, brankář Hradce však pokus reflexivně vyrazil. Po následném rohu nebezpečně hlavičkoval Tomáš Holeš, jehož nabídku nedokázal v těžké situaci na zadní tyči zužitkovat Ivan Schranz.

O deset minut později si stejní hráči vyměnili role, rána kapitána letěla jen doprostřed brány. Zahrozil také soupeř, Harazim mířil těsně vedle svatyně Jindřicha Staňka.

Kolem 30. minuty se hra vyrovnala, obě mužstva srážely chyby v kombinaci. Urputné souboje sváděl na hrotu Mojmír Chytil, Kodeš ho ale do další šance prozatím nepustil.

Zajímavou exekuci rohového kopu předvedl Petr Ševčík, který vysokým centrem našel nebezpečnou pravačku Davida Douděry. Ten ze své oblíbené pozice ale famózní projektil proti milánskému AC nenapodobil.

Ve 41. minutě už to vyšlo. Odražený balon si na hranici vápna našel Lukáš Provod a levačkou ho vyslal přesně k pravé tyči – 1:0!

Uběhlo jen několik vteřin a slávisté se radovali podruhé. Tomáš Holeš našel krásným centrem volného Ondřeje Zmrzlého, který pohotovým volejem zapsal svůj premiérový gól v červenobílém – 2:0!

Stejně jako konec prvního poločasu, i začátek toho druhého patřil aktivně hrajícím slávistům. V 57. minutě nabídl Lukáš Provod stříleným centrem další gólovou možnost Ondřeji Zmrzlému, ten na prudký pas o pár centimetrů nedosáhl.

K hlavičce se po následném rohovém kopu dostal Tomáš Holeš, svůj pokus ale poslal vysoko nad. Vidět byl znovu agilní Lukáš Provod, jehož ostrou nabídku do pokutového území s problémy odvrátil brankář domácích.

Zkraje 71. minuty vyslal trenér Trpišovský na hřiště trojzubec čerstvých sil – Lukáše Masopusta, Christose Zafeirise a Micka van Burena.

Na začátku poslední desetiminutovky, když už byl na trávníku i pohárový střelec z posledního vzájemného duelu Conrad Wallem, se dvakrát během chvíle blýskl Jindřich Staněk. Nejprve bravurně vychytal v tutové šanci Koubka, následně vyrazil nebezpečnou střelu Harazima.

Do závěrečných bojů nahradil Davida Douděru na pravé straně hřiště Michal Tomič. V první minutě nastavení zkazil Jindřichu Staňkovi radost z čistého konta Spáčil, který se trefil nechytatelně k tyči – 2:1.

Další gól už nepadl, a sešívaní si tak na cestu z Hradce Králové přibalili tři body. Jindřich Trpišovský se touto výhrou navíc osamostatnil na čele pořadí trenérů s nejvíce triumfy v samostatné české lize!

První utkání nadstavby čeká slávisty v sobotu 4. května od 18:00 doma proti Baníku Ostrava.