Report ze zápasu FC Baník Ostrava vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu FC Baník Ostrava vs. SK Slavia Praha"

0:9
(0:5)
4. kolo, 14. 9. 2013
FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha
Branky: Branky: 2. a 45. Divišová, 31. a 53. Kožárová, 37. a 69. Svitková, 23. Budošová, 86. Brázdová, 89. Cahynová
Do sestavy Slavie se vrátila Cahynová, naopak stále ještě nemůže nastoupit Pincová. Úvod zápasu nám vyšel, ve druhé minutě Pěničková posunula na pravé straně na Kožárovou, přesným centrem našla ve vápně nabíhající Divišovou a hlavou zakončila k tyči. Další šanci pak měla Kožárová, vyloženou šanci neproměnila Divišová, když šla sama na branku. Ve 23. minutě po standardní situaci Pěničkové se hlavou prosadila Budošová. O chvíli později se za obranu dostala Kožárová a přesnou střelou skórovala. Slávistky byly při chuti, hrály hezký kombinační fotbal a vytvářely si šance. Kožárová v jasné pozici přestřelila, posléze Svitková dorážela předchozí střelu, ale brankářka vyrazila. Ve 37. minutě jsme po nátlaku na soupeře vybojovali míč a po následném centru Benýrové skórovala Svitková. V závěru v další možnosti byla Divišová, ale uspěla o chvíli později, kdy Pěničková unikla po straně, ve vápně našla právě Divišovou, která prudkou střelou nedala brankářce šanci.

Ve druhém poločase jsme měli nadále vytrvalou převahu a přicházely i šance. Ve velké možnosti byla Kožárová, ale mířila těsně vedle branky. V 53. minutě se Svitková parádně dostala před obránkyně a přízemním centrem nabídla branku Kožárové, která toho využila. Sama před brankou se ocitla Benýrová, ale gólmanka vyrážela. V 69. minutě Budošová uvolnila Svitkovou, obešla vyběhnutou brankářku a bez problémů vstřelila svou druhou branku. Střídající Necidová měla také loženku, ale trefila jen nohy gólmanky. V posledních minutách jsme ještě dvakrát skórovali, nejdříve se prosadila v úniku Brázdová, o chvíli později po břevně Malinové dorážela Cahynová. A břevno orazítkovala i Holečková a z dorážky hlavou mířila nad branku Brázdová.