Liga mistryň opět v Edenu! Slávistky stvrdily postup | SK Slavia Praha

Liga mistryň opět v Edenu! Slávistky stvrdily postup

0:6
(0:2)
1. kolo, 18. 10. 2023
Olimpia Cluj - SK Slavia Praha
Hráčky Slavie přehrály v odvetě 2. kola Ligy mistryň rumunskou Kluž 6:0 a po roce si znovu zahrají ve skupině nejprestižnější klubové soutěže! Výhru vystřelily Nekesa, Morávková, McLaughlin, Šurnovská, Stackpole a Khýrová.

Slávistky šly do odvety s pětigólovým náskokem z domácího utkání, ale nic nepodcenily a do utkání vstoupily aktivně. Už ve druhé minutě musela brankářka domácích vytáhnout centr Gabriely Šlajsové na břevno.

V 10. minutě už se sešívané poprvé radovaly. Po rohovém kopu Michelle Xiao míč poskakoval na hranici malého vápna a Marjolen Nekesa pohotovým zakončením z otočky otevřela skóre.

Slávistky utkání po úvodní brance kontrolovaly a vytvářely si další šance, ujala se až ta úplně poslední v prvním dějství. Tamara Morávková šikovně vystihla rozehrávku a přízemním projektilem nedala brankářce Kluže šanci. Určila tak poločasové skóre – 2:0.

Po hodině hry přidaly slávistky třetí gól, Molly McLaughlin se po centru z pravé strany vyšplhala nejvýš a její hlavička propadla až do branky. A o deset minut později se slávistky radovaly už počtvrté, centr střídající Petry Divišové propadl k úplně volné Martině Šurnovské, která bez problémů dala na 4:0.

Pátý gól přišel už o tři minuty pozdějí, v 75. minutě si na sraženou střelu počkala Molly McLaughlin a sama před brankářkou si v klidu poradila. Konečné skóre určila po centru Gabriely Šlajsové z pravé strany Michaela Khýrová, jejíž střela skončila s tečí v síti.

Slávistky se tak po výhře 6:0 radují z postupu do skupiny Ligy mistryň. Soupeře se dozví v pátek 20. října, kdy je v Nyonu naplánován los.