Liga mistryň je blízko! Slávistky přehrály Kluž 5:0 | SK Slavia Praha

Liga mistryň je blízko! Slávistky přehrály Kluž 5:0

5:0
(3:0)
1. kolo, 11. 10. 2023, Eden Arena
SK Slavia Praha - Olimpia Cluj
Ve středu 11. října se v Edenu odehrálo první utkání play off Ligy mistryň. Slávistky se vysokou výhrou 5:0 nad Kluží výrazně přiblížily postupu do základní skupiny Ligy mistryň. Dva góly dala Marjoleen Nekesa, po gólu přidaly Michaela Khýrová, Petra Divišová a Karolína Křivská.

Už ve čtvrté minutě se po aktivním začátku slávistek na levé straně hřiště uvolnila Michaela Khýrová a přistrčila míč pro centrující Michelle Xiao. Ta této možnosti využila a prvním dotykem poslala centr na hranici malého vápna na Nekesu, která už neměla problém hlavičkou rozvlnit síť - 1:0.

Netrvalo dlouho a skóre ukazovalo průběžný výsledek 2:0, Franny Černá si elegantní kličkou poradila s obránkyní na středu hřiště a jemnou přihrávkou předložila míč pro Nekesu do vyložené šance. Ta nezaváhala a střelou mezi nohy si připsala svůj druhý gól zápasu. Časomíra tou dobou ukazovala teprve osm odehraných minut.

Po velice aktivních 25 minutách, kdy slávistky pevně držely otěže zápasu ve svých rukách, avšak bez gólového vyústění, přišlo uklidnění hry. Tento klid byl pouze náhodně narušován rychlými brejky slávistek a konstantního fandění kvalitně zaplněné Tribuny Františka Veselého.

Klid na kopačky svěřenkyň Karla Pitáka přidala ve 42. minutě Michaela Khýrová po podskočeném centru z pravé strany. Míč se svezl po břevně přímo na pravačku levé křídelnice, která se zblízka nemýlila a pár minut před koncem poločasu upravila skóre na 3:0. Za tohoto stavu nakonec mohly hráčky Slavie spokojeně odcházet do kabin.

Do druhého poločasu vstoupily hráčky Kluže s větší aktivitou, kterou však dokázala obrana Slávie postupně otupit a s přibývajícím časem se těžiště hry přesunulo zpátky na útočnou polovinu slávistek. Neurovnanou fázi zápasu pak povedeným volejem ukončila Petra Divišová v 81. minutě, zvýšila tak už na 4:0. Na konečných 5:0, před výbornou kulisou necelých dvou tisíc diváků, upravila výsledek střídající Karolína Křivská po střele do pravého horního rohu brány.

Po přesvědčivém výkonu s čistým kontem vstoupily slávistky jednou nohou vstříc skupinové fázi Ligy mistryň. Stvrdit postup budou můžou už příští středu od 17:00, kdy se odehraje odveta.