Vládkyně Prahy! Slávistky vyloupily Letnou gólem Šurnovské | SK Slavia Praha

Vládkyně Prahy! Slávistky vyloupily Letnou gólem Šurnovské

0:1
(0:0)
5. kolo, 9. 9. 2023, Epet ARENA
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Svěřenkyně trenéra Karla Pitáka zvítězily nad odvěkými rivalkami díky brance Martiny Šurnovské ze 75. minuty. Potřetí v řadě tak ovládly derby a osamostatnily se na čele tabulky se stoprocentním bodovým ziskem.

Souboj dosud neporažených týmů v aktuálním ligovém ročníku začal mírným tlakem sešívaných, první střelu zápasu ale musela krýt pozorná brankářka Lukášová.

Slávistky se k ohrožení branky poprvé dostaly v 15. minutě, pokus Šurnovské letěl nad břevno. Od 26. minuty hrála Alika Keene pod žlutou kartou za ostrý skluz na půli hřiště.

Zkraje druhé třetiny zápasu táhly slávistky pohlednou akci po pravé straně hřiště, zakončení Růžičkové ale nemělo potřebnou razanci.

Tentokrát chyběl jen kousek. Franny Černá našla perfektním centrem z levé strany Molly Mclaughlin, jejíž hlavička orazítkovala břevno. Nic dalšího už se v první půli nestalo, a týmy tak odcházely do šaten za nerozhodnutého stavu.

Také do druhého dějství vstoupily slávistky aktivněji, střela Růžičkové se však mezi tři tyče nevešla. Úspěšného konce se nedočkal ani nebezpečný centr z kopačky Xiangting o deset minut později.

V 75. minutě už to vyšlo. Martina Šurnovská si ve vápně našla odražený míč a přízemní ranou nedala brankářce šanci – 1:0!

O chvíli později zahrozila také Morávková, její střela ale skončila vedle tyče. Letná už další příležitosti neviděla, a slávistky tak ovládli derby potřetí v řadě!