Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FC Slovan Liberec | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FC Slovan Liberec"

3:0
(2:0)
4. kolo, 16. 9. 2023, Horní Měcholupy
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec

Slávistky zvládly i utkání 4. kola nejvyšší soutěže žen a před reprezentační přestávkou zůstávají stoprocentní. Sobotní utkání Slavie s Libercem začaly lépe naše domácí fotbalistky, které si vytvořily územní převahu a zahrávaly několik standardních situací. Prosadit se však dokázal vedoucí tým soutěže až v 17. minutě, když poslala Křivská hlavou do sítě centr od Morávkové. Severočeškám se nedařilo držet míč a rychle o něj po zisku přicházely. Na dvoubrankový rozdíl zvyšovala Šurnovská z pokutového kopu, který byl nařízen po kontaktu Terezy Černé s domácí Franny Černou.

Ve druhém poločase Slovan zabral, branku ohrozila z trestného kopu střídající Harvilová, ale gólmanka Lukášová byla připravena. Zanedlouho mířila mimo tři tyče Hlouchová. Nakonec se prosadila potřetí domácí Slavia. Khýrová po třech minutách na hřišti vybídla ke skórování Růžičkovou a ta dala konečnou podobu výsledku.

Vítězný gól si připsala Karolína Křivská, která otevřela skóre a zároveň se radovala z první trefy v sešívaném dresu. „Holky i trenér si ze mě dělali trochu srandu, že nechci platit do kasy, ale já jsem věděla, že to přijde, všichni mi tu věří, a doufám, že to dneškem prolomím,“ svěřila se.

Slavii nečekalo lehké utkání. „Po derby jsme věděly, že nás nečeká nic lehkého a chtěly jsme navázat na výkon z Letné. První poločas se nám vydařil a soupeře jsme do ničeho nepustily. Po přestávce jsme malinko polevily, ale pohlídaly jsme si to a jsem ráda i za nulu vzadu. Daly jsme tři góly, hlavně jsme vyhrály a nebyl to úplně jednoduchý zápas,“ popsala Křivská.