B-tým: Čtvrtá výhra v řadě, béčko přehrálo PFA | SK Slavia Praha

B-tým: Čtvrtá výhra v řadě, béčko přehrálo PFA

1:0
(1:0)
4. kolo, 27. 8. 2023, Xaverov
SK Slavia Praha B - Povltavská FA
Čtvrtým soupeřem sešívaného béčka byla Povltavská fotbalová akademie. Díky výhře 1:0 se rezerva usadila v čele tabulky.

První půle se odehrávala ve znamení herní převahy sešívaných, kteří více drželi míč a tlačili se do vápna, na velkou příležitost se ale čekalo až do druhé části prvního poločasu. David Planka našel dlouhou přihrávkou za obranou Daniela Toulu, jehož zakončení dokázal brankář Benada vyrazit. K míči se ale ještě protlačil dobíhající Adam Pudil, jehož střelu na poslední chvíli dokázal vytěsnit dobrým návratem opět Benada.

Ve 38. minutě slávistické béčko skvěle zužitkovalo rohový kop. Roh Davida Planky na zadní tyč sklepl Adam Pudil zpět na velké vápno, kde byl připraven Boluwatife Ogungbayi. Ten si míč připravil na levou nohu a přesnou střelou k zadní tyči otevřel skóre zápasu.

První půle tak skončila slávistickým vedením 1:0.

Také druhá půle měla podobný charakter jako ta první. Červenobílí více kontrolovali hru a snažili se rozhodnout utkání. V úvodu půle vyslal nadějnou střelu nad Jan Trédl. Také další střely slávistických mladíků většinou mířili mimo tři tyče. Hosté se snažili využít některý z rychlých protiútoků, proti ale byla pozorná obrana slávistické rezervy. V závěru duelu si pak hosté vytvořili mírný tlak, slávisté ale v čele s brankářem Janem Sirotníkem závěr ustály a vybojovali další tři body do tabulky,

Béčko tak zůstává po čtyřech kolech stoprocentní a usadilo se v čele ČFL skupiny A.

Další duel odehrají sešívaní v sobotu 2. 9. od 14:30 na hřišti v Mariánských Lázních, kde se utkají s FK Robstav.