Vítězná přestřelka s Jabloncem. Dva góly pro Wallema s Jurečkou | SK Slavia Praha

Vítězná přestřelka s Jabloncem. Dva góly pro Wallema s Jurečkou

4:3
(3:2)
20. kolo, 11. 2. 2024, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FK Jablonec
Slávisti zvládli vstup do jarní části FORTUNA:LIGY, v Edenu po senzační přestřelce udolali Jablonec 4:3. O branky se před 17 202 diváky postarali dvougóloví Conrad Wallem s Václavem Jurečkou. Nejlepší kanonýr loňské sezony vítěznou branku vstřelil v posledních vteřinách nastavení druhé půle.

Před úvodním hvizdem proběhly dva slavnostní ceremoniály. Jiřímu Nedvídkovi se gratulovalo k 93. narozeninám, které v týdnu oslavil. Nejstarší žijící ligový hráč Slavie odehrál v sešívaném dresu 217 zápasů. Aplaus sklidil i nový asistent reprezentačního trenéra Jaroslav Köstl, s kolegy dovedl Slavii ke třem ligovým titulům, čtyřem vítězstvím v českém poháru a třem účastem v evropských čtvrtfinále.

Úvod zápasu nabídl strhující přestřelku. Sešívaní udeřili ve třetí minutě, Petr Ševčík nádherným pasem našel Conrada Wallema, který předvedl zdařilý první dotek a následně křižnou ranou propálil Hanuše - 1:0.

Jablonec odpověděl za necelé dvě minuty, na konci rychlého kontru byl Chanturishvili - 1:1. Slávisti se do vedení vrátili opět díky Conradu Wallemovi, hlavičkou zatloukl do sítě Masopustův centr - 2:1. Severočeši ale opět přispěchali s rychlou odpovědí, po čtvrthodině hry se prosadil Chramosta - 2:2.

Po prudké malé domů chyboval při rozehrávce Aleš Mandous, do branky se ale stihl vrátit a zabránit Chramostovi v otočení skóre.

24. minuta přinesla další gólovou radost Slavie. Mojmír Chytil proti trojnásobné přesile udržel míč, posunul jej na Václava Jurečku, který se pravačkou nemýlil a zaznamenal svůj letošní devátý ligový zásah – 3:2. Nejlepší kanonýr loňské sezony tak stylově oslavil svůj jubilejní 150. ligový start.

Ve 33. minutě hlavičkoval zády k brance Chytil, scházelo pár centimetrů. Druhou trefu v zápase sebral Jurečkovi ofsajd, v divoké první půli padlo pět branek.

Do druhého poločasu vstoupil lépe Jablonec, ve 48. minutě skóroval Pleštil – 3:3. Douděrův pokus zlikvidoval Hanuš. Po Ševčíkově centru hlavičkoval Jurečka, Hanuš zasahovat nemusel.

V 65. minutě sáhl Jindřich Trpišovský k trojitému střídaní, odpracováno měli Provod, Masopust a za ovací tribun střídal i dvougólový Wallem, jejich pozice zaujali Mick van Buren, Ivan Schranz a Ondřej Zmrzlý, který si tak odbyl soutěžní premiéru v sešívaném dresu.

Vedoucí zásah měl na kopačce Chytil, po stříleném centru Van Burena těsně minul levou tyč. Chytila pak nahradil Muhamed Tijani, v 82. minutě Douděra přepustil místo Tomičovi. Slovenský reprezentant se hned dostal k zakončení, hradbu jabloneckých hráčů ale propálit nedokázal. Tlak sešívaných sílil, v 89. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Tijani do levé tyče Hanušovy branky.

Rozhodčí přidal nad rámec hrací doby sedm minut, Oscarův centr stáhl do rukavic jablonecký gólman. Tomič vybojoval roh a následná Tijaniho hlavička se snesla vedle pravé tyče. Červenobílí tlačili dál a přeci jen se dočkali vítězné branky. Po Ševčíkově rohu se na zadní tyči prosadil Václav Jurečka a rozhodl – 4:3.

Slávisti dovedli dechberoucí střetnutí do vítězného konce. Ve středu čeká výběr Jindřicha Trpišovského odložený duel 17. kola ve Zlíně, v neděli se představí v Karviné.