Poslední výhra roku. Na Baníku rozhodl Bořil | SK Slavia Praha

Poslední výhra roku. Na Baníku rozhodl Bořil

2:3
(2:2)
19. kolo, 17. 12. 2023, Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích
FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha
Slávisté porazili v posledním zápase kalendářního roku domácí Baník Ostrava 3:2. Na konci první půlhodiny otevřel gólové konto utkání Václav Jurečka, Mick van Buren a Jan Bořil později zaveleli k velkému obratu.

Do posledního zápasu roku 2023 v Ostravě vstoupili svěřenci Jindřicha Trpišovského oproti čtvrteční výhře nad Servette FC s pěti změnami. Při karetním trestu Igoha Ogbua se do stoperské trojice vrátil kapitán Jan Bořil, na středu hřiště operovali od prvních minut Petr Ševčík s Christosem Zafeirise. Kraje dostali na starosti Michal Tomič s Conradem Wallemem, v útočném trojzubci po boku Václava Jurečky nastoupili Mick van Buren a Muhamed Tijani.

Ačkoliv se výkopu ujali slávisté, už po pětadvaceti vteřinách se hnal na Aleše Madnouse Tanko. Brankář sešívaných v klíčovém okamžiku zasáhl do přihrávky, Šehić na zadní tyči se tak k míči nedostal.

Zkraje druhé desetiminutovky sešívaní zatlačili domácí Baník a dostali se do několika zajímavých situací. Nadýchaný centr van Burena odhlavičkoval před Tijanim pozorný Kpozo, Wallemovu střelu zpoza šestnáctky zastavilo břevno Letáčkovy branky. Ostravský brankář zasahoval i ve 22. minutě, kdy vytáhl blízkou hlavičku Jurečky.

Ve 26. minutě po nákopu Aleše Mandouse sklepl jeden z obránců Baníku pouze ke kopačkám Václava Jurečky, který si míč potáhl na osu hřiště a vypálil levou nohou z hranice šestnáctky. Ostrá rána zamířila přesně do šibenice, brankář Letáček byl bez šance – 0:1!

Takřka ihned po rozehrávce se do střely z odraženého míče opřel ostravský Bucha, míč zapadl přesně do pravého dolního rohu Mandousovy branky – 1:1. Gólové hody neutichaly, minutu před půlhodinou hry vystřelil vnějším nártem z velkého vápna Rigo, Aleš Mandous ani tentokrát na pokus nedosáhl – 2:1.

Už v nastaveném čase vhodil aut do vápna domácích Michal Tomič, Václav Jurečka jej prodloužil na osamoceného Micka van Burena. Nizozemský forvard zamířil přesně do levého dolního rohu, a srovnal tak skóre utkání – 2:2!

Nic dalšího první dějství nenabídlo, a týmy tak odcházely do kabin smírně.

Deset minut po hvizdu vyzkoušel pozornost Aleše Mandouse stoper Pojezný, brankář sešívaných akrobatickým skokem ránu uklidit do rukavic. O pár chvil později vypálil z rohu velkého vápna Šehić, Mandous byl i tentokrát proti změně skóre.

Minutu před hodinou hry se Slavii naskytla příležitost rohového kopu, centr z kopačky Petra Ševčíka zavřel na zadní tyči Václav Jurečka, který před prázdnou branku přenechal Janu Bořilovi2:3! Kapitán sešívaných se tak trefil v lize po více než 3 letech, kdy skóroval na konci listopadu proti Opavě.

V 65. minutě přišlo první střídaní Slavie, ze hřiště odešel střelec poslední branky prvního poločasu Mick van Buren, kterého nahradil David Douděra. O tři minuty později obdržel červenou kartu za nesportovní chování ostravský Tanko, a tak sešívaní hráli po zbytek utkání v početní přesile.

O deset minut později realizační tým sáhl k druhému střídání, ze hry odešli Muhamed Tijani a Conrad Wallem, které nahradili Mojmír Chytil a Stanislav Tecl. Dalšími střídajícími byli Michal Tomič a Petr Ševčík, místo kterých přišli na hřiště Sheriff Sinyan a Ivan Schranz.

Nic dalšího hrací doba nenabídla, a slávisté zvítězili v duelu 19. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Baníku Ostrava 3:2. První duel v novém roce čeká výběr Jindřicha Trpišovského 10. února 2024, kdy od 15:00 přivítají v prostředí Fortuna Areny Jablonec.