2:0
(0:0)
18. kolo, 10. 12. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav
Sešívaní v rámci 18. kola FORTUNA:LIGY vyhráli na domácím hřišti nad Mladou Boleslaví 2:0. Před zraky 16 064 diváků skóroval po přestávce Tomáš Holeš, Václav Jurečka o tři minuty později pojistil výhru z penalty.

Slávisté výhrou proti Boleslavi prodloužili vzájemnou ligovou bilanci bez porážky, kterou proti týmu z města aut drží už od března 2016. (15 výher – 1 remíza – 0 proher)

Proti aktuálně sedmému týmu tabulky nastoupil ke svému 100. ligovému duelu za Slavii kapitán Tomáš Holeš. Další změnu oproti pohárovému klání v Hradci reprezentoval Mick van Buren, který v útočné dvojici podpořil od prvních minut Mojmíra Chytila. V sestavě nechyběl ani střelec postupové branky Conrad Wallem.

Utkání předcházelo pěvecké vystoupení v podání dětského sboru Petrklíč z pražských Řeporyjí.

Poslední domácí duel ligového podzimu odstartovali slávisté aktivně, během první pětiminutovky se dostali do několika zajímavých šancí včetně prudké hlavičky Ogbua, brankář Trmal však zasahovat nemusel.

Ke konci první dvacetiminutovky se sešívaní prokombinovali do vápna soupeře, přihrávka z otočky z kopačky Mojmíra Chytila adresáta nenašla, následná střela patičkou Micka van Burena zamířil vedle levé tyče. Nizozemský forvard o 2 minuty později vyzval k pokusu z voleje Václava Jurečku, brankář Boleslavi mohl i tentokrát zůstat klidný.

Ve 36. minutě odcentroval z pravé strany David Douděra, který našel osamoceného Mojmíra Chytila, střelu českého reprezentanta však brankář Trmal skryl bezpečně do rukavic. Stejný osud potkal i následnou hlavičku Micka van Burena po centru Petra Ševčíka.

3 minuty před koncem prvního dějství se dostal ke střele kapitán Holeš, pokus po teči van Burena zamířil vedle pravé tyče. Už v nastaveném čase vystřelil zpoza vápna Ševčík, brankář Boleslavi si však nadvakrát poradil.

První poločas více nenabídl, a týmy tak odcházely do kabin za bezbrankové remízy.

Zkraje druhé půle hledal nadýchaným centrem z levé strany sbíhající spoluhráče Wallem, Chytil ani Ševčík na míč nedosáhli. O minutu později pálil z voleje Douděra, brankář Trmal byl připravený.

Ve 49. minutě už to vyšlo! Po sklepnutém míči si na centr na zadní tyč sběhl kapitán Tomáš Holeš, který při svém 100. ligovém duelu v sešívaném otevřel přesnou hlavičkou skóre utkání – 1:0!

O tři minuty později střelec první branky vyzval přihrávkou do vápna středopolaře Oscara, který byl v pokutovém území faulován. K penaltovému puntíku se postavil Václav Jurečka, který přízemní střelou k levé tyči navýšil vedení – 2:0!

V úvodu poslední dvacetiminutovky realizační tým sešívaných poprvé vystřídal, odpracováno měli Petr Ševčík a Mick van Buren, které nahradili Christos Zafeiris s Muhamedem Tijanim.

V 78. minutě sáhla lavička Slavie k druhému střídaní, ze hry odešli David Douděra a střelec první branky utkání Tomáš Holeš. Na jejich místo přišli Michal Tomič a Sheriff Sinyan.

Zkraje poslední desetiminutovky se po přihrávce Chytila ocitl v gólové šanci Wallem, brankář Trmal se však blýskl pohotovým zákrokem. O minutu později byla po zásahu videorozhodčího odvolána branka Zafeirise pro ofsajd Václava Jurečky.

V 85. minutě slávisté naposledy vystřídali, ze hry odstoupil Mojmír Chytil, na jehož místo přišel Stanislav Tecl, který tak zapsal první ligový start v aktuální sezoně.

Nic dalšího duel nenabídl, a sešívaní tak porazili tým z města aut rozdílem dvou branek. Další utkání čeká svěřence Jindřicha Trpišovského ve čtvrtek 14. prosince, kdy přivítají v Edenu Servette FC. Výkop klání posledního kola skupinové fáze Evropské ligy je naplánován na 18:45. Vstupenky jsou k dostání ZDE.