Proti Plzni první ligová porážka v sezoně | SK Slavia Praha

Proti Plzni první ligová porážka v sezoně

1:2
(1:0)
14. kolo, 5. 11. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Slávisté v rámci 14. kola FORTUNA:LIGY prohráli v Edenu s Plzní 1:2, bez bodového zisku odešli z domácího ligového duelu poprvé od 15. 5. 2022. Jedinou branku sešívaných vstřelil v prvním poločase Mick van Buren.

Oproti vršovickému derby udělal realizační tým dvě změny. Do sestavy se vrátil Conrad Wallem, který podporoval útočné duo Chytil – van Buren. Pravý kraj měl na starosti slovenský reprezentant Michal Tomič. Ve stoperské trojici spolupracovali od prvních minut Tomáš Vlček, Igoh Ogbu a Jan Bořil.

Utkání předcházel ceremoniál vzdávající hold válečným veteránům, společně s hráči nastoupila na plochu Čestná stráž Armády České republiky přinášející bojový prapor 4. brigády rychlého nasazení. Před hvizdem rozhodčího zazněla státní hymna v podání Marty Jandové.

Slavia do duelu vstoupila intenzivním presinkem, do zakončení se však sešívaní nedostali. Na konci úvodní desetiminutovky hlavičkoval uvnitř šestnáctky exslávista Traoré, pokus zamířil vedle pravé tyče.

Ve 13. minutě se k centru z rohu velkého vápna dostal univerzál Conrad Wallem, který krouceným centrem našel Micka van Burena. Nizozemský útočník hlavičkou nasměroval míč přesně do horního rohu Staňkovy branky – 1:0!

Po pětadvaceti minutách našel míč za obranu aktivní Traoré, Mandous mohl zůstat klidný. O dvě minuty později hlavičkoval těsně vedle levé tyče Lukáš Provod. Deset minut před koncem poločasu pronikl do vápna domácích plzeňský Cadu, jehož střelu na poslední chvíli zblokoval Igoh Ogbu.

První dějství více nenabídlo, a tak týmy odcházely do kabin za jednogólového vedení Slavie.

V úvodu druhého poločasu střílel zpoza vápna Michal Tomič, pokus cestu mezi tři tyče nenašel. Po hodině hry realizační tým Slavie poprvé vystřídal, odpracováno měli útočníci van Buren a Chytil. Na jejich místo přišli Tijani a Jurásek.

V 64. minutě našel na pravé straně plzeňský Dweh nabíhajícího Jirku, který překonal Aleše Mandouse technickým lobem – 1:1.

V úvodu poslední dvacetiminutovky sáhla lavička Slavie k druhému střídání, Václav Jurečka a Sheriff Sinyan nahradili Jana Bořila a Matěje Juráska, který ze hry odstoupil pro zranění.

V 79. minutě vybojoval míč ve středu pole plzeňský Kopic, slávistické obraně pak unikl Jirka a vstřelil druhou branku Viktorie – 1:2.

Sedm minut před koncem utkání slávisté naposledy vystřídali, ze hry odešel Michal Tomič, kterého nahradil Lukáš Masopust.

Klání více nenabídlo a svěřenci Jindřicha Trpišovského tak prohráli s Plzní 1:2. Slavia na domácí půdě prohrála poprvé v lize od 15. 5. 2022. Další utkání čeká sešívané ve čtvrtek 9. 11., kdy nastoupí k odvetě proti AS Řím v rámci UEL.