Remíza v 308. derby. Obě branky padly z penalt | SK Slavia Praha

Remíza v 308. derby. Obě branky padly z penalt

1:1
(0:0)
9. kolo, 24. 9. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Slávisté v 9. kole FORTUNA:LIGY remizovali v Edenu před zraky 19 370 fanoušků s letenským rivalem 1:1, první branku 308. derby vstřelil v 58. minutě z penalty Václav Jurečka, ze stejné situace soupeř v nastavení druhé půle srovnal. V závěru duelu obdrželi červené karty za nesportovní chování kapitáni Bořil s Krejčím.

Do 308. derby vyslali trenéři sestavu se šesti změnami oproti čtvrtečnímu vítěznému duelu na půdě Servette FC. Do boje vedl tým kapitán Jan Bořil, pro kterého to byl první střet s rivalem z Letné od 300. derby, ve kterém se zranil. Branku strážil Aleš Mandous, ofenzivu měl na starost trojlístek Schranz – Tijani – Jurečka.

Zápas odstartoval zpětným blahopřáním Janu Lálovi, legendární obránce sešívaných oslavil 10. září 85. narozeniny, a zpěvem státní hymny v podání fanouška Slavie. O podkres chorálů se postarala hudební formace Burysax.

V 7. minutě Mandous dobře přečetl hru a daleko od své branky odkopl míč před Olatunjim, který ho fauloval. Střela Davida Douděry skončila na bloku, Kuchta hlavičkoval v nebezpečné pozici nad. Po čtvrthodině hry zkusil z dálky štěstí Oscar, ale necílil přesně. Za faul na Lukáše Provoda obdržel první žlutou kartu utkání Preciado.

Ve 35. minutě pohlednou narážečku s Provodem zakončoval Ivan Schranz, Vindahl zmenšil střelecký úhel a míč vyrazil. O deset minut později dostali sešívaní příležitost pátého rohového kopu v prvním poločasu, soupeř se znovu ubránil. Na Douděrův nadýchaný centr žádný ze spoluhráčů nedosáhl, u přihrávky Birmančeviće byl jako první Mandous. Touto akcí první půle skončila.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského v ní drželi balon 59 % času, vyprodukovali sedm střel, jedna mířila mezi tři tyče. Skóre zůstalo bezbrankové. Do druhého poločasu Douděru nahradil Lukáš Masopust. V 53. minutě napřáhl Christos Zafeiris, rána pravačkou minula bližší tyč. Tribunu Sever pak potěšil akrobatickou patičkou Muhamed Tijani, centroval Oscar.

O dvě minuty později srazil Preciado v pokutovém území Tijaniho, sudí Szikszay nařídil penaltu, jeho rozhodnutí posvětil i VAR. Balon si postavil Václav Jurečka a nemýlil se, Vindahl skočil na druhou stranu – 1:0.

Po tečované ráně hlavičkoval na zadní tyči zblízka Wiesner, Mandous zasahovat nemusel, zakončení letělo nad. Pravou šibenici minula i dělovka Birmančeviće, přesný nebyl ani hlavičkový Panákův pokus. V 74. minutě sáhl realizační tým Slavie k druhému střídání, na hřiště zamířil Mojmír Chytil, na lavičku usedl Tijani. O čtyři minuty později zkusil Holeš z dálky překvapit Vindahla, ale minul. Proti pokusu Jurečky už dánský gólman musel na zem, balon vytěsnil konečky rukavic na roh.

Po Laciho skluzu na Zafeirise, který sudí ocenili žlutou kartou, se na hřišti strhla šarvátka mezi oběma týmy, hra byla přerušena. Zafeirise s Jurečkou pak nahradili Conrad Wallem a Matěj Jurásek. Po vzájemné potyčce byli v 87. minutě vyloučeni Jan Bořil s Krejčím za nesportovní chování.

V nastaveném čase hosté srovnali, Ogbu zahrál v pokutovém území rukou, Haraslín nařízenou penaltu proměnil - 1:1. Předchozí gól Mojmíra Chytila byl zrušen. 308. derby skončilo remízou 1:1. Další utkání sehrají sešívaní v rámci 3. kola MOL Cupu ve středu v Kroměříži, v neděli pocestují k dalšímu ligovému kolu do Teplic.