Mentolová výhra. Proti Dynamu góly tří různých střelců | SK Slavia Praha

Mentolová výhra. Proti Dynamu góly tří různých střelců

1:3
(0:1)
2. kolo, 30. 7. 2023, Střelecký ostrov (České Budějovice)
SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha
Slávisté hrající poprvé soutěžní duel v nových mentolových venkovních dresech ve 2. kole FORTUNA:LIGY porazili na Střeleckém ostrově domácí České Budějovice 3:1. Vedení zařídil v prvním poločase Christos Zafeiris, po pauze skórovali Lukáš Provod a Mojmír Chytil.

Oproti prvnímu kolu a výhře nad Hradcem Králové (2:0) nastoupili v základní sestavě Lukáš Provod a Ondřej Lingr. Ondřej Kolář chytal jubilejní 150. ligový duel za Slavii. Během rozcvičky se snesl na trávník silný déšť, úvodní hvizd zápasu proběhl za plného slunečního svitu. Předcházela mu minuta ticha za zesnulého Miloslava Zieglera, bývalého útočníka Dynama i Slavie, který zemřel zkraje týdne ve věku 79 let.

Čest jeho památce!

Sešívaní premiérově v soutěžním utkání navlékli novou sadu venkovních dresů mentolové barvy. V první zajímavé situaci figuroval Ondřej Lingr, jeho centr z pravé strany ukryl před Mickem van Burenem v náručí Šípoš. Hellebrandova rána z 8. minuty minula levou tyč Kolářovy branky.

Ve 13. minutě výběr Jindřicha Trpišovského poprvé na vyprodaném Střeleckém ostrově slavil! Do branky doplachtil s přispěním teče jednoho z obránců projektil Christose Zafeirise0:1. O pár vteřin později Havel fauloval pronikajícího Lingra, k volnému přímému kopu z hranice pokutového území se postavil opět Zafeiris a těsně pravačkou minul levou šibenici. Další ránu norského záložníka zastavil Šípoš s vypětím všech sil nadvakrát na brankové čáře.

Slovenský gólman Budějovic se vytáhl i ve 21. minutě, když skokem pod nohy při kličce Václava Jurečky zabránil druhému inkasování. Po půlhodině hry slávisté nuceně střídali, kvůli zranění nemohl pokračovat David Douděra, nahradil ho Lukáš Masopust. Čermákův pokus mířící do středu branky spolehlivě chytil Kolář.

Pět minut před koncem poločasu obdržel třetí žlutou kartu Dynama v utkání Čmelík, skluzem sestřelil Tomáš Vlčka. Lukáš Provod zvolil přímé ohrožení Šípošovy branky, balon přes domácí obranu neprošel.

Druhou půli odstartovala akce van Burena s Lingrem, brankář Dynama boxoval do bezpečí, v 50. minutě Jurečka pravačkou necílil přesně. O tři minuty později domácí srovnali, z bezprostřední blízkosti hlavičkoval Ondrášek – 1:1. Vrátit vedení sešívaným mohl Jurečka, v pádu pálil nad břevno. Po hodině hry zamířili na hřiště Ivan Schranz s Mojmírem Chytilem, odpracováno měli Vlček s Jurečkou.

V 70. minutě hasil nebezpečí před číhajícím Ondráškem Igoh Ogbu, slávisté ubránili i následný rohový kop. A o čtyři minuty později si pak vzali vedení zpět, přihrávku Mojmíra Chytila, který perfektně udržel míč zády k brance, zatloukl do sítě Lukáš Provod1:2.

Van Burena a Lingra nahradili Mohamed Tijani, který nastoupil ke svému ligovému debutu za Slavii, a Petr Ševčík. Tijani mohl pár vteřin po svém příchodu na hřiště navýšit vedení, jeho hlavičce chyběla přesnost. Jeho další pokus zlikvidoval Šípoš, na krásnou patičku Mojmíra Chytila v 84. minutě už byl krátký – 1:3. Asistenci zapsal Lukáš Provod.

V 88. minutě srazil Hora ve vápně pronikajícího Chytila, po druhé žluté kartě byl vyloučen. K exekuci pokutového kopu se postavil Chytil, Šípoš ale jeho pokus k levé tyči vystihl.

Nic dalšího už duel nenabídl, slávisté zvítězili před 6681 fanoušky nad Českými Budějovicemi 3:1. Další zápas odehrají svěřenci Jindřicha Trpišovského v neděli 6. srpna od 18:00 proti Zlínu. Slávisti, těšíme se na vás! Dorazte do Edenu!