U21: Prohra s Hradcem Králové | SK Slavia Praha

0:2
(0:2)
15. kolo, 12. 11. 2018, Xaverov
SK Slavia Praha - FC Hradec Králové
V 15. zápase Juniorské ligy přivítala Slavia na Xaverově Hradec Králové. Sešívaným se herně povedl vstup do zápasu, tři body si ale odvezli hosté.

Z kádru A-týmu nastoupili v základní sestavě Jakub Jugas a Marko Alvir, který se vrací zpátky do hry po zranění.

Sešívaní vstoupili do zápasu dobře a soupeře zamáčkli před jeho brankou. První nebezpečnou střelu vyslal Jan Havránek, brankář ji vyrazil na roh. Po něm zakončoval v dobré pozici nad Jakub Jugas. Po dalším z rohových kopů zakončoval opět Jakub Jugas, ani tentokrát si jeho střela nenašla cestu do sítě.

Ve 12. minutě vyslal nebezpečnou střelu z přímého kopu Marko Alvir, Mach také tentokrát vytáhl míč na roh. Bohužel tak udeřili hosté. Po dlouhém nákopu Hradce Králové chyboval brankář Denis Radimský, při svém vyběhnutí míč netrefil, Vorobev pak už jen uklízel míč do odkryté branky.

První inkasovaná branka Slavii nepoložila a i dále se červenobílí hnali dopředu, znovu ale udeřil Hradec. Krásnou ranou z přímého kopu zvyšoval na 2:0 Miker.

Do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro hosty z Hradce Králové.

V druhém poločase už nebyli sešívaní tak nebezpeční, za zmínku stojí další střela Marka Alvira z přímého kopu, která skončila opět rohovým kopem. Velkou šanci měl také Farid Nabiyev, který hlavičkoval po centru Jana Fukaly, také tentokrát byl gólman hostů úspěšní. Také hradečtí si vypracovali zajímavé příležitosti, skóre se už ale neměnilo.

Hradec Králové tak na Xaverově porazil juniorku Slavie 2:0.

Zápas s Hradcem Králové hodnotil asistent trenéra Martin Hyský: „Velmi dobře jsme začali, bylo to energické a živé. Kopali jsme dobře standardní situace. Byli jsme lepší, vypracovali jsme si dvě nebo tři dobré příležitosti. Když se takhle dobře začne, tak je třeba z toho vytěžit gól. Bohužel jsme v koncovce nezachovali klid a gól jsme nedali. Prakticky z prvního útoku po velké chybě brankáře Denise Radimského jsme dostali gól. Kluci cítili, že jsou lepší, ale gól, který přišel šest minut poté, hodně otřásl naší psychikou. Všichni jsme ale cítili, že se to dá otočit. Na umělé trávě to je úplně jiný fotbal. Vše je těsné. Góly mohou padat rychle za sebou. Ve druhém poločase nám ale trochu došly síly. Už to nebylo tak energické, přesnosti tam také moc nebylo. Soupeř proti nám byl také fyzicky vyspělejší, měli starší hráče. To ale není výmluva. Ve druhém poločase měl soupeř také velké příležitosti, které neproměnil. Nám už se nepovedlo dát kontaktní gól, ačkoliv jsme dvě velké šance měli. Kdybychom dali kontaktní gól, tak bychom to zdramatizovali. To se nám ale nepovedlo. Jsme zklamaní. Cítili jsme, že se to dalo uhrát s lepším výsledkem. Mrzí nás, že se to nepovedlo. Gól jsme dostali po velké individuální chybě, to mužstvo hodně poznamenalo,“ hodnotil utkání Martin Hyský.

0:2

Radimský - Havránek, Jugas (62. Azilinon), Walter, Mitrano (50. Fukala) - Mach - Janoušek (76. Slanina), Alvir (85. Bjeloš), Vaněk, Vejvar - Nabiyev (88. Šilhan)

FC Hradec Králové

Mach – Miker, Gjinollari, Petřík, Bičiště (85. Střelec), Soukeník, Kropáček, Kvída, Vobejda, Finěk, Vorobev