Do sítě zamířil jen Lafata | SK Slavia Praha

Do sítě zamířil jen Lafata

EDEN - Za slunečného, ale mrazivého počasí sehráli fotbalisté Slavie další přípravné utkání na umělé trávě v Edenu, soupeřem jim byl tentokrát Jablonec...

EDEN - Za slunečného, ale mrazivého počasí sehráli fotbalisté Slavie další přípravné utkání na umělé trávě v Edenu, soupeřem jim byl tentokrát Jablonec. Do sítě zamířil už ve 13. minutě Lafata, slávisté už na vyrovnání nedosáhli, nejblíže mu byl Grajciar, jeho střelu z penalty ale vystihl brankář Špit. Šenkeřík trefil spojnici tyče a břevna, do brankové konstrukce mířili po přestávce dvakrát také hosté. Základní sestava odehrála šedesát minut, po vystřídání se našim fotbalistům už tolik nedařilo.

Zápas začal lépe pro Jablonec. Po pokusech Marka Jarolíma se ve 13. minutě gólově prosadil Lafata - po centru Kovaříka z pravé strany poslal míč ve skluzu do slávistické sítě.

Iniciativu po obdržené brance převzala Slavia. Hned v 18. minutě fauloval Drsek ve vápně Zdeňka Šenkeříka a nabídla se tak možnost na vyrovnání v podobě pokutového kopu. Střelu Petera Grajciara k levé tyči ale dokázal gólman Špit vystihnout.

Slavia v útočné snaze nepřestávala. Největší šanci měl po akci Ragueda s Hlouškam Šenkeřík, technickou střelou ale trefil jen spojnici břevna a tyče. V několika dobrých příležitostech byl také Stanislav Vlček.

I v druhém poločase se Slavia snažilo o vyrovnání. Grajciar z přímého kopu minul svojí táhlou střelou tyč asi o metr.

Hosté aktivně napadali slávistickou rozehrávku velmi pozorně bránili. Sami se ale dostali i do šancí - Valenta v 74. minutě a následně i Kovařík v minutě 84. minutě trefili dokonce břevno.

Slávisté tak i přes svoji územní převahu nedokázali svému soupeři vstřelit branku a prohráli 0:1.

„Po prostřídání to byl jiný fotbal, než jaký bychom si představovali, proto k závěru těžko co říct, do té doby to co se týče projevu a způsobu hry bylo v pořádku, ale chyběla efektivita s proměňováním šancí, nedali jsme penaltu, v několika šancích byli Šenkeřík i Vlček," uvedl po utkání pro náš web trenér Karel Jarolím.

V příštím týdnu čekají slávisty dvě přípravná utkání, ve středu od 14 hodin ve sportovním areálu v Nymburce změří síly s Trnavou, v pátek pak před odjezdem na soustředění odehrají zápas s Artmedií Bratislava (místo a čas bude ještě upřesněno). Původně plánovaný zápas se Salcburkem byl z důvodu změny programu soupeře zrušen.

SK Slavia Praha - FK Baumit Jablonec 0:1 (0:1)