Preview: Trpišovský a Jurečka před Slováckem | SK Slavia Praha
Více

Preview: Trpišovský a Jurečka před Slováckem

Slávisty čeká poslední zápas sezony, v sobotu od 16:00 přivítají v Edenu Slovácko. Loučit se bude Peter Olayinka. Utkání vyhlíží hlavní trenér Jindřich Trpišovský a ve skvělé formě hrající Václav Jurečka.

Za stříbrným ligovým ročníkem udělat vítěznou tečku a poděkovat tak skvělým fanouškům. Tak zní hlavní motivace sešívaných na sobotní střetnutí.

„Chtěl bych, abychom se rozloučili tak, jak jsme se v Edenu prezentovali celou sezonu. Ofenzivní hrou, atraktivním fotbalem, dobrým pohybem. Abychom hráli s chutí. Chci, abychom lidem, kteří nás přijdou podpořit, nabídli skvělou podívanou a samozřejmě vítězství," přeje si Jindřich Trpišovský.

„Povinnost nám velí získat tři body, důstojně se rozloučit s ročníkem, který jsme všichni doufali, že bude ještě úspěšnější. Trofej máme jen jednu, mrzí nás to. Naši fanoušci si ale zaslouží za úžasnou podporu ještě jednu výhru," dodává Václav Jurečka, který v posledních čtyřech střetnutích nastřílel osm branek. Naposledy dvěma zásahy zavelel k obratu v Olomouci.

Derniéru v sešívaném dresu prožije v sobotu Peter Olayinka. Ikonický záložník získal se Slavií sedm trofejí, stal se nejlepším klubovým střelcem v evropských pohárech v novodobé historii. Stal se legendou.

„Vzpomínek na něj mám strašně moc, už jeho příchod byl náročný, dostat ho do Edenu byla nákladná záležitost. Ale je bez debat, že všechno dokázal splatit. První, co mě napadne ve spojení s Oliem, je branka proti Interu, náš první gól v Lize mistrů. Pak Leverkusen, gól zlomeným nosem, typický válečník. Byl jedinečný, krásně to ilustruje, že už několik let hledáme na jeho pozici alternativu. Pro mě navždy zůstane synonymem týmovosti, vždycky měl správné nastavení, které od hráčů ve Slavii vyžadujeme. Čím těžší zápas jsme hráli, tím byl lepší. Neuvěřitelně komplexní hráč, skvělý člověk," smeká šéf sešívané střídačky.

Slovácku patří ve Skupině o titul aktuálně páté místo, dál ale zůstává ve hře o čtvrtou příčku zajišťující evropské poháry.

„Je trošku symbolické, že to uzavřeme zrovna proti mému bývalému klubu. Přijde se podívat spousta mých známých, rodina. Budu je chtít porazit, chci ukončit sezonu vítězně," uzavírá Jurečka.

Zápas proti Slovácku začíná v sobotu v 16:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Další informace nejen o koupi vstupenek a bohatém doprovodném programu naleznete na našich klubových kanálech.

Slávisti, přijďte do Edenu poděkovat hráčům a rozloučit se s ligovou sezonou. Těšíme se na vás!

Aktuálně

Totální podcast s Petrem Hurychem

9. 6. 2023
V šestém díle naší pravidelné podcastové série se tentokrát můžete těšit na manažera mládeže Petra Hurycha. S Michalem Půrem si povídal například o sešívané filozofii ve výchově hráčských talentů nebo fyzické i psychické připravenosti nastupujících generací sportovců.

Marjolen Wafula Nekesa - nejlepší střelkyně ligy!

9. 6. 2023
Keňská fotbalistka a útočnice Slavie Marjolen Wafula Nekesa oslavila s týmem svůj první mistrovský titul a ve své první sezoně v české nejvyšší soutěži žen nastřílela 14 branek a stala se nejlepší střelkyní ligy! Na druhém místě se umístila Tereza Kožárová.

Plán přípravy A-týmu: V Aigenu i souboj s Rakówem

8. 6. 2023
Přečtěte si v článku, jak bude vypadat letní příprava slávistů na novou sezonu a na koho v jejím rámci narazí.

Další články