PREVIEW: Jurásek a Trpišovský před Pardubicemi | SK Slavia Praha
Více

PREVIEW: Jurásek a Trpišovský před Pardubicemi

Sešívané čeká v sobotu od 18:00 venkovní zápas v Pardubicích na novém stadionu soupeře. Duel vyhlíží trenér Jindřich Trpišovský a Matěj Jurásek, který vstřelil v minulém ligovém kole dva góly.

Po skalpu Jablonce a posunu do čela tabulky vyhlíží slávisté sobotu. Od 18:00 budou aktéry historicky prvního fotbalového utkání na zrekonstruovaném Stadionu Arnošta Košťála. Proti domácím Pardubicím odehrají 18. kolo FORTUNA:LIGY.

„Pardubice si to zaslouží, pro ně jenom dobře. Pro nás je to složitější, protože jsme s nimi jinak měli zápas pět minut od stadionu, teď musíme do Pardubic. Bude to fotbalové prostředí, nový stadion. Vážíme si toho, že ho budeme vlastně otevírat soutěžním zápasem. Věříme, že tam bude lepší tráva, což by mohla být výhoda. Přijde dost lidí a bude skvělá kulisa,“ říká trenér Jindřich Trpišovský.

„Budeme tam hrát poprvé, soupeř taky, takže se těším moc,“ říká Matěj Jurásek k novému stadionu Pardubic.

Pardubicím patří v tabulce poslední 16. příčka. Na úvod jara ale v Liberci vybojovaly cenný bod za remízu 1:1. Navíc získaly do branky zkušeného gólmana.

„Dobře skončily podzim. Doma uhrály s Plzní remízu, mohly vyhrát. Uzdravila se jim spousta hráčů, doplnili je noví hráči. Bod v Liberci byl zasloužený, tým hrál kompaktně a byl nepříjemný. Jedna věc je být poslední v tabulce, druhá je aktuální výkonnost. Nekoukat na tabulku, chceme získat tři body a ty mají stejnou váhu jako s jakýmkoliv jiným soupeřem,“ myslí si hlavní trenér.

Zápas proti Pardubicím začíná v sobotu v 18:00, přímým přenosem ho vysílá O2 TV Sport. Slávisti, držte nám palce!

Aktuálně

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Šest slávistů s lvíčaty na EURO jednadvacítek

5. 6. 2023
Trenér Jan Suchopárek povolal na evropský šampionát do jednadvaceti let, který bude probíhat v Gruzii a Rumunsku, sedmero slávistů.

Novým mediálním partnerem Slavie je platforma Seznam.cz

4. 6. 2023
Nejstarší český klub oznámil další výraznou posilu. SK Slavia Praha uzavřela mediální partnerství se společností Seznam.cz, technologickým lídrem a tuzemskou internetovou jedničkou. Spojení dvou silných značek má za cíl zviditelnit sportovní i další strategické aktivity Slavie v očích české veřejnosti.

Další články