Slavia se v posledním domácím zápase loučí prohrou 1:3 | SK Slavia Praha

Slavia se v posledním domácím zápase loučí prohrou 1:3

1:3
(0:3)
29. kolo, 19. 5. 2018, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK Jablonec
Sešívaní hostili v předposledním ligovém kole Jablonec, který nedávno v pohárovém finále přehráli 3:1. Severočeši jim porážku oplatili a nastříleli Slavii tři branky už v prvním poločase, v tom druhém už jen korigoval výsledek Sýkora.

Potřetí za sebou nastoupila Slavia ve stejné sestavě se Stanislavem Teclem na hrotu a už ve 4. minutě mohla jít do vedení, když Zmrhal přiťukl na vápně volnému Frydrychovi a ten levačkou vypálil ke vzdálenější tyči, Hrubý ale jeho nepříjemný pokus vyrazil.

Ještě v 9. minutě se pak k nebezpečné hlavičce po dlouhém autu dostal Souček, který branku přestřelil, o čtyři minuty později šli ale do vedení hosté. Jakub Považanec si z levé strany navedl míč do středu a překvapivě se do něj opřel ze 30 metrů, Kolář se nestačil přesunout ke své levé tyči a plavající balon skončil v síti.

Po 17 minutách hry mohli červenobílí vyrovnat, když Hrubý vyrazil Hušbauerovu tvrdou ránu před sebe a dobíhající Sýkora se v těžké pozici dostal k dorážce, balon měl ale za sebou a odkrytou branku zhruba o metr minul. To o dvě minuty později byli na druhé straně úspěšnější hosté, když Holeš z pravé strany mezi dvěma našima obránci našel na středu vápna Chramostu a ten poslal do protipohybu Koláře druhou branku Severočechů.

Ve 24. minutě byl v šanci Sýkora, který si šikovně potáhl míč na střed a vypálil, i on ale mířil těsně nad břevno jablonecké brány. Už tak nepovedený poločas z pohledu Slavie završila 30. minuta, kdy Jugas zastavil rychlý brejk faulem několik metrů před vápnem, k přímému kopu se postavil Michal Trávník, kolem zdi poslal míč k levé tyči a zvýšil na 3:0.

Do druhé půle vystřídal Milan Škoda Jaromíra Zmrhala a Danny Stanislava Tecla a sešívaní si postupem času vytvořili tlak. Hned minutu po začátku druhé půle se do Sýkorova centru opřel hlavou v pádu Škoda, míč ale nasměroval zhruba dva metry nad břevno.

Sešívaní si vytvářeli dostatek střeleckých příležitostí, ztroskotávali ale ve valné většině z nich na gólmanovi Hrubém. V 63. minutě prošel Hušbauer středem hřiště a vypálil z Hranice vápna, jeho ránu doprostřed ale Hrubý vyrazil. Krátce na to se z pravé strany na branku hnal Danny, i jeho pokus po zemi ale stačil Hrubý vykopnout.

Podobnou dvojici šancí si sešívaní vytvořili i v 68. minutě. To Hušbauer zpoza vápna nejprve pravačkou napálil tyč, odražený míč vrátil do vápna Sýkora a Součkův pokus zblokoval vedle Hrubého jeden z obránců.

Sešívaní dokázali z velkého tlaku snížit až v 83. minutě. To na pravé straně vápna zpracoval Míč Sýkora, dvakrát si ho posunul na střed a s lehkou tečí jednoho z padajících obránců dokázal poprvé překonat Vlastimila Hrubého.

Snižující branka pak odstartovala velký tlak Slavie, ze kterého se urodily šance, ale bohužel už ne další branky. V 86. minutě hlavičkoval po dlouhém nákopu u pravé tyče Souček, balon se odrazil před branku k Jugasovi a ten z voleje v těžké pozici zamířil vedle levé tyče. O minutu později hlavičkoval po Dannyho centru na zadní tyči Frydrych, za Hrubého ale tentokrát zaskočil jeden z obránců a míč vykopl z brankové čáry.

Na závěr ještě Hrubý lapil Dannyho střelu z hranice vápna. Červenobílí se tak v této sezoně loučí s Edenem prohrou 1:3. O druhou příčku budou bojovat v posledním kole. V něm v sobotu 26. května cestuje Slavia do Teplic.