Slávistky zaslouženě zdolaly Spartu 2:0! | SK Slavia Praha

Slávistky zaslouženě zdolaly Spartu 2:0!

2:0
(0:0)
7. kolo, 12. 10. 2013, Eden
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Branky: <b>Branky:</b> 55. a 58. Svitková<br> <b>ŽK:</b> 42. Kožárová, 64. Divišová, 88. Malinová - 39. Dědinová, 63. Mocová, 89. Bertholdová<br> <b>ČK:</b> 50. Dědinová (SPA)
PRAHA/EDEN - Dlouhých devět let čekaly fotbalistky Slavie na vítězné oslavy po derby. Dočkaly se v sobotu 12. října, kdy Spartu doma v Edenu porazily 2:0!
12.6.2004 - Slávistky se radují z výhry 2:0 nad Spartou po brankách Chlumecké a Zubkové. Díky této výhře se přiblížily k titulu. V brance chytala Taušová, kapitánkou Pěničková.
12.10.2013 - O devět let a čtyři měsíce později se slávistky radují z výhry 2:0, odskakují rivalovi na šest bodů a jasně vládnou lize. V brance opět Taušová, kapitánkou kdo jiný než Pěničková.
Dvě pamětnice Slavie, které nastoupily v základní sestavě, si po tak dlouhé době mohly dopřát pocit štěstí a radosti. Je to velké zadostiučinění, holky v poslední době častokrát sahaly po výhře, ale vždy k tomu něco scházelo. Tentokrát se podařilo Spartu jasně přehrát, o čemž svědčí počet střel i rohů.

V prvním poločase byl na hřišti pouze jeden tým - Slavia. Od úvodních minut bylo patrné, jak si slávistky věří. Nebály se udělat kličku, snažily se o kombinační hru a neustále aktivně napadaly soupeře, který se tím dostával do problémů. Většinu času jsme měli míč na kopačkách a rychle jsme se mohli dostat do vedení, v 6. minutě po pasu Cahynové zakončovala sama před brankářkou Divišová, ale její křižnou střelu dokázala vyrazit na roh. V 10. minutě po důrazu slávistek se do šance dostávala Kožárová, v poslední chvíli vypíchla balón Bertholdová. Po úvodních šancích nastala část zápasu, kdy jsme se nedokázali dostat k zakončení. Až v poslední desetiminutovce jsme Spartě opět zavařili. Ve 34. minutě Benýrová prodlužovala hlavou na nabíhající Divišovou, která z první zakončovala, ale Vršatová nohou vyrazila. Ve 36. minutě jsme měli nadějný brejk, Svitková vyslala Benýrovou, ale místo střely volila nahrávku, která však nemířila na žádnou ze spoluhráček. O chvíli později Pěničková zahrávala nebezpečnou standardní situaci, ke střele se dostávala Kožárová, ale obrana zblokovala. Ve 39. minutě dostala žlutou kartu Dědinou za nevybíravý zákrok na Cahynovou. V poslední minutě se ještě do šance dostala znova Divišová, ale v těžké pozici mířila nad branku.

Ve druhém poločase se konečně rozhodlo, v 50. minutě Dědinová faulovala Benýrovou, dostala druhou žlutou kartu a tedy i červenou. Přesilovku jsme brzy využili, v 55. minutě Divišová na pravé straně uvolnila Tomáškovou, její přízemní centr se dostal do vápna ke Svitkovou a z otočky zamířila přesně k tyči. Radost a euforie byla obrovská. A bylo lépe, o tři minuty později jsme zahrávali roh, který Svitková zatočila přímo na branku a Vršatová v brance si míč srazila do sítě. Hodně důležitá zde byla práce Benýrové, která gólmanku nenechala v klidu. Slavia byla na koni a ve vzduchu byl třetí gól, po centru Svitkové se patičkou snažila tečovat do sítě Kožárová, ale neuspěla. Sparta v deseti se pokusila zápas zdramatizovat v závěru, první náznak šance v utkání byl v 77. minutě, kdy se Pivoňková dostala ke střele, ale mezi tyče nezamířila. Největší šanci měla Sparta v 80. minutě, kdy z dálky střílela Danihelková a orazítkovala spojnici břevna a tyče. Přestože se hosté pokusili v závěru slávistky zatlačit, do dalších šancí se nedostaly a děvčata zápas dotáhla do vítězného konce.

Fotogalerii ze zápasu si můžete prohlédnout na Facebooku zfotbal.cz a na Facebooku žen.