3:1
(0:1)
přát., 27. 1. 2024, Pine Cliffs Resort
SK Slavia Praha - Beijing Guoan F.C.
Slávisté ukončili pobyt v Portugalskou dvojicí zápasů se soupeřem z Pekingu. První utkání skončilo červenobílou výhrou 3:1, obrat započal parádní střelou David Douděra, vítězný gól vsítil Ewerton a výhru posvětil v samém závěru Václav Jurečka z penalty.

Úvod prvního utkání patřil soupeři z Pekingu, který šel hned po pár minutách do vedení. Útočící hráč pronikl z naší pravé strany do vápna a přihrával před branku, kde byl připraven Goncalves Abreu, který tečoval míč do branky - 0:1.

Slávisté se v průběhu první půle drželi více na půlce soupeře a tlačili se do vápna. První vážnější zakončení si připsal Matěj Jurásek, který vyslal tvrdou střelu, se kterou si brankář Hou Sen s velkými obtíži poradil.

Další šanci měl opět Matěj Jurásek, tentokrát se dostal ve vápně k míči po chybě v rozehrávce. Bohužel ale nasměroval své zakončení do tyče.

Druhou půli začali slávisté velkou šancí. Petr Ševčík se ocitl ve vápně osamocen, Hou Sen ale jeho střelu vytáhl na roh. Stejně tak si brankář soupeře poradil se střelou Václava Jurečky z přímého kopu.

Srovnáno bylo v 60. minutě a trefa to byla parádní! Petr Ševčík našel centrem od rohového praporku přesně na vápně připraveného Davida Douděru, který krásnou ranou z voleje nedal brankáři šanci 1:1! Červenobílí stále kontrolovali hru a hnali se za dalšími góly.

69. minuta přinesla druhou trefu Slavie! Malick Diouf nejprve vybojoval míč, následně se ke střele dostal Ewerton, který míč zakroutil přesně k zadní tyči - 2:1.

Ewerton byl dále střelecky aktivní a několikrát zaměstnal gólmana soupeře. Spolu s ním nejčastěji ohrožoval branku Beijingu Guoan také Václav Jurečka.

Ten se v závěru poločasu hnal do pokutového území, kde byl faulován. K pokutovému kopu se postavil právě faulovaný Václav Jurečka a penaltu s přehledem proměnil - 3:1!

První sobotní duel proti Beijingu Guoan tak skončil výhrou 3:1.