U19: Výhra nad Almeríou a postup na Al Abtalu | SK Slavia Praha

U19: Výhra nad Almeríou a postup na Al Abtalu

1:3
(0:0)
4. kolo, 14. 2. 2024, Salou
UD Almería - SK Slavia Praha
Dorostenci předvedli ve španělském Salou proti Almeríi dominantní výkon a zvítězili 3:1. O vítězství sešívaných rozhodli svými góly ve druhém poločase Elmedin Rama, Jan Lacko a Roman Teterya. Mládežníci tak postupují ze skupiny a na turnaji Al Abtal je bude čekat vyřazovací fáze.

Slávisté vstoupili do zápasu aktivněji než soupeř. Ukvapená kombinace však dorostence nepustila k většímu ohrožení branky. Španělé hráli v defenzivním bloku, spoléhali se především na rychlé protiútoky do otevřené obrany a dlouhé nákopy, se kterými si stoperská dvojice Mervard - Hanzelka dokázala poradit.

Nejblíže ke gólu měli v prvním dějství slávisté. Pohlednou kombinační akci však obránci Almeríi na poslední chvíli přerušili a nedovolili tak zakončit Jakubu Palánovi v nebezpečném prostoru před bránou.

Po přestávce se už skóre měnilo, a to hned dvakrát během krátké chvíle. V 54. minutě si Miloš Pudil skvěle obhodil obránce na levém křídle a naservíroval přesný centr na zadní tyč, kde byl připravený Elmedin Rama. Ten umístil míč hlavou do protipohybu brankáře a poslal Slavii do vedení.

Euforie sešívaných byla ještě větší, když se o minutu později prosmýkl do vápna Jan Lacko a přízemní střelou pod brankáře rozvlnil síť podruhé.

Obraz hry se rázem změnil. Hráči Almeríi vědomi si nepříznivého skóre zvýšili agresivitu a tlačili se do zakončení. V 68. minutě rozhodčí nařídil po souboji ve vápně pokutový kop. Soupeř svou šanci proměnil a snížil tak z penalty na rozdíl jediné branky.

I na to však mládežníci našli odpověď. V 83. minutě dostal skvělou přihrávku do vápna osamocený Roman Teterya. Míč si připravil na levou nohu a střelou na vzdálenější tyč rozradostnil své spoluhráče a určil konečné skóre zápasu na 1:3.

Slávisté si tak zajistili postup ze skupiny Al Abtal Cupu. Aktuálně vedou skupinovou tabulku o dva body před druhým Monakem. Monako čeká poslední utkání proti Juventusu 6. března. Pokud Monako svého soupeře porazí, sešívaní postoupí z druhého místa.