0:2pr
(0:0)
osmifinále, 6. 12. 2023, Malšovická aréna
FC Hradec Králové - SK Slavia Praha
Slávisté porazili v osmifinále MOL Cupu domácí Hradec Králové 2:0. Před zraky 7 608 diváků otevřel skóre v prodloužení Conrad Wallem po centru Petra Ševčíka, druhou brankou zpečetil postup ve 120. minutě Mick van Buren.

Do klání v Malšovické aréně vyběhli sešívaní oproti poslednímu utkání v Tiraspolu se čtyřmi změnami – do stoperské trojice se vrátil Tomáš Vlček, ve středu pole operoval po boku Oscara a Christose Zafeirise Petr Ševčík. V útoku nastoupili Mojmír Chytil s Václavem Jurečkou, který se prosadil v každém z posledních čtyř zápasů.

Zkraje utkání se slávistům naskytly dvě velké šance, Vlčkův ostrý pokus zpoza vápna zlikvidoval hradecký brankář Zadražil, umístěná střela po úniku Václava Jurečky prolétla těsně vedle pravé tyče.

Po úvodní čtvrthodině se ve velké šanci ocitl Jan Bořil, kapitán sešívaných však přihrávku z pravé strany hřiště dokázal korigovat pouze na připraveného brankáře Votroků.

V 26. minutě se uvolnil individuální akcí hradecký Kodeš, s následnou střelou si Aleš Mandous poradil i za pomoci teče Igoha Ogbua. O deset minut později dostal míč v šestnácte slávistů Hais, do jehož střely na poslední chvíli vstoupil středopolař Oscar.

2 minuty před koncem prvního poločasu se sešívaným naskytla příležitost přímého kopu, ze kterého se k zakončení hlavou dostal Mojmír Chytil. Brankář Zadražil byl však připravený a pokus skryl v náručí.

Nic dalšího první dějství nenabídlo, a týmy tak odcházely do kabin smírně.

Hned v první minutě druhého poločasu rozběhli slávisté kombinační akci, na jejímž konci stál Mojmír Chytil. Střela z otočky ale nakonec přes dotírající obránce nenašla cestu mezi tři tyče. Stejný muž si o dvě minuty později po autu přikryl míč a vyslal z hranice šestnáctky razantní střelu, která se otřela o břevno.

Po hodině hry se k míči opět dostal aktivní Chytil, který se ze dvou doteků uvolnil a vystřelil. Ke změně skóre ani tentokrát nedošlo, střela zpoza velkého vápna proletěla vedle pravé tyče.

V 72. minutě sáhl realizační tým sešívaných k prvnímu střídání. Odpracováno měl Václav Jurečka, jehož nahradil nizozemský forvard Mick van Buren. O několik chvil později vyzval Mojmíra Chytila do samostatného úniku Petr Ševčík, proti střele reprezentačního útočníka však nadvakrát skvěle zasáhl brankář Votroků.

Tlak sešívaných narůstal, zkraje poslední patnáctiminutovky napřáhl zpoza šestnáctky střídavější van Buren, Nizozemec však zamířil vysoko nad. V 85. minutě slávisté zahrávali rohový kop z kopačky Petra Ševčíka, na zakočení Igoha Ogbua byla obrana Východočechů připravena.

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, a tak přišlo na řadu prodloužení. Dvě minuty po jeho startu vyslal nebezpečný centr z levé strany Wallem, Mick van Buren však hlavičkoval pouze do rukavic připraveného Zadražila. Po sto minutách hry slávisté podruhé vystřídali, ze hry odešli Mojmír Chytil a Tomáš Vlček, které nahradili Sheriff Sinyan a Stanislav Tecl.

3 minuty před přestávkou si po faulu na van Burena postavil míč k přímému kopu Zafeiris. Norský středopolař sice technicky přestřelil zeď, směr však brankář Východočechů přečetl. Po polovině prodloužení slávisté popáté vystřídali, Davida Douděru na pravé straně nahradil Michal Tomič.

Ve 109. minutě byl u pravé autové čáry faulován Mick van Buren a na následný dlouhý nákop nejvýše vyskočil Conrad Wallem. Hlavička norského univerzála se svezla na nezpevněném povrchu a proklouzla přímo za záda brankáře Hradce – 0:1!

Sedm minut před koncem realizační tým sešívaných vystřídal, když Muhamed Tijani nahradil Christose Zafeirise. O pět minut později Votroci zahrávali přímý kop z nebezpečné vzdálenosti, hradecký Ševčík však zamířil pouze nad břevno.

Už v nastaveném čase zahrávali Východočeši standardní situaci, na kterou vyběhl i brankář Zadražil. Míče se nakonec ale zmocnil Muhamed Tijani, který vyslal do samostatného nájezdu Micka van Burena, Nizozemci stála v cestě už jen prázdná branka – 0:2! V posledních momentech zápasu ještě vystřídal Petra Ševčíka Jakub Hromada.

Střetnutí více nenabídlo, a slávisté tak zvítězili v Hradci rozdílem dvou branek. Další duel čeká svěřence Jindřicha Trpišovského v neděli 10. prosince, kdy přivítají ve Fortuna Areně Mladou Boleslav. Výkop utkání 18. kola FORTUNA:LIGY je naplánován na 18:00. Vstupenky jsou v prodeji ZDE.