Remízu v generálce proti Drážďanům vystřelil Schranz | SK Slavia Praha

Remízu v generálce proti Drážďanům vystřelil Schranz

1:1
(0:0)
přát., 16. 7. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - SG Dynamo Drážďany
Sešívaní v generálce před nadcházející sezonou remizovali s německým Dynamem Drážďany 1:1. Před fantastickou kulisou v počtu 16 800 diváků se minutu před koncem hrací doby prosadil Ivan Schranz.

Do utkání proti týmu z třetí německé ligy nastoupil jako kapitán Tomáš Holeš, ve středu pole nastoupil David Pech. Roli útočného tria plnili Mick van Buren, Václav Jurečka a Ondřej Lingr.

Do zápasu vstoupily oba týmy velmi aktivně. Už ve 4. minutě se k centru z kopačky Juráska snažil dostat Lingr, brankář Drljača však skryl míč v náručí. O pár minut později se dostal do úniku drážďanský Meier, nebezpečně se rozvíjející akci zastavil pohotový Matěj Jurásek.

Na konci úvodní patnáctiminutovky vykryl střelu drážďanského Meissnera skvělým zákrokem Ondřej Kolář. O několik chvil později vybojoval míč mezi obránci hostí Václav Jurečka, v cestě mu stál pouze brankář. Jeho střela ale prosvištěla vedle pravé tyče.

V 16. minutě vybídl Mick van Buren ke střele Davida Pecha. Střela z kopačky mladého univerzála mířila mezi tři tyče, brankář Drljača ji ale dokázal vyrazit na roh.

Po půlhodině hry se sešívaní rychlým brejkem dostali před branku soupeře, Mick van Buren přenesl hru na Davida Douděru, který slabší nohou pálil nad. O minutu později centroval z levé strany Matěj Jurásek, k překvapení brankáře míč skončil na tyči.

Těsně před koncem prvního poločasu se Slavii naskytla příležitost přímého kopu z pravé strany hřiště. Centrovaný míč z kopačky Matěje Juráska však našel jako první brankář hostí.

Nic dalšího se v prvním dějství generálky nestalo, a tak šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu si Slavia připravila dvě změny. Mimo střídání vyběhli hráči v nové venkovní sadě dresů, mezi tyčemi pak nahradil Ondřeje Koláře Aleš Mandous.

V úvodu druhého dějství centroval do vápna z pravé strany Douděra, propadlý míč našel David Pech, jehož skrytou střelu dokázali hráči žluto-černých zblokovat.

V 57. minutě se na kraji šestnáctky technicky protáhl Mick van Buren. Ten následně přenechal míč Matěji Juráskovi, který skvělým pasem pod sebe našel Tomáše Holeše. Ani jeho pokus však neskončil v brance Dynama.

Tři minuty po hodině hry si trenérský tým přichystal střídání. Jindřich Trpišovský vyměnil všechny hráče v poli. Sešívaní tak od této chvíle hráli v následující sestavě: Aleš Mandous – Tomáš Vlček, Aiham Ousou, Jan Bořil – Michal Tomič, Christos Zafeiris, Lukáš Provod, Ivan Schranz – Muhamed Tijani, Mojmír Chytil, Lukáš Masopust

V 85. minutě rozběhl rychlý brejk sešívaných Jan Bořil. Na následný centr Michala Tomiče si nejvýše vyskočil Muhamed Tijani, jehož hlavičku skryl brankář hostí do svých rukavic.

O 2 minuty později využili hráči Dynama příležitosti rohového kopu. Uvnitř šestnáctky se nejvýše dostal Schäffler, který hlavou zamířil přesně k tyči – 0:1.

V 89. minutě našel Tomáš Vlček skvělou přihrávkou za obranu nabíhajícího Ivana Schranze, který se z blízkosti nemýlil. Přízemní střelu po zdárném úniku ještě opřel o pravou tyč branky hostí – 1:1!

Závěrečný tlak slávistů další branku nepřinesl, a tak sešívaní zakončili sérii přípravných zápasů bez jediné prohry, tentokrát za podpory početných domácích fanoušků. První ligové utkání proti Hradci Králové čeká výběr Jindřicha Trpišovského v sobotu 22. 7. od 18:00 ve Fortuna Areně.

1:1

Kolář (46. Mandous) – Kačaraba, Ogbu, Holeš – Douděra, Pech, Oscar, Jurásek – van Buren, Jurečka, Lingr
Od 63. minuty: Mandous – Vlček, Ousou, Bořil – Tomič, Zafeiris, Provod, Schranz – Tijani, Chytil, Masopust